MEDZINÁRODNÝ DEŇ ANÁLNEHO SEXU: AKO PREMENIŤ TABU NA NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁŽITOK S VAŠIM PARTNEROM

Keď sa bavíme o sexe, väčšina ľudí si predstaví klasický vaginálny sex, ktorý je považovaný za normu v našej spoločnosti. Avšak existuje mnoho rôznych foriem intímneho kontaktu medzi dvoma ľuďmi, z ktorých niektoré sú menej známe alebo aj tabuizované. Jednou z nich je análne milovanie, ktoré si na svoje počestné miesto v erotickom kalendári vybojovalo 18. apríl – Medzinárodný deň análneho sexu.

Pre niekoho môže byť táto téma šokujúca alebo dokonca nechutná, no pre iných je to príležitosť osláviť túto formu intímneho kontaktu a porozprávať sa o tom, čo to vlastne znamená a ako ho praktizovať bezpečne a s rešpektom k telu svojho partnera či partnerky. Je dôležité zdôrazniť, že každý má právo na vlastnú sexualitu a na to, aby si ju užíval podľa svojich predstáv a prianí, samozrejme za predpokladu, že ide o súhlasný vzťah medzi dospelými osobami.

Ako už názov napovedá, análne milovanie zahŕňa penetráciu do konečníka pomocou penisu, prsta alebo erotických pomôcok. Je to praktika, ktorá je obľúbená hlavne medzi homosexuálnymi mužmi, ale mnoho heterosexuálnych párov ju tiež zaradilo do svojho repertoáru. Prečo je však táto téma stále taká kontroverzná a prečo priťahuje viac mužov ako žien?

Jedným z dôvodov môže byť spoločenské tabu a predsudky, ktoré sa viažu na túto formu sexu. Mnohí ľudia si myslia, že je špinavý alebo nehygienický, čo môže byť pravda len v prípade, ak sa nepostupuje správne a nevenuje sa dostatočná pozornosť hygiene. Ak sa však dodržiavajú základné pravidlá čistoty a používa sa dostatok lubrikantu, môže byť análne milovanie rovnako bezpečné a príjemné ako iné formy sexuálneho kontaktu.

Ďalší dôvod, prečo je análne milovanie obľúbenejšie medzi mužmi ako ženami, môže spočívať v tom, že muži majú v konečníku prostatu – orgán, ktorý pri stimulácii môže priniesť intenzívne pocity rozkoše. Ženy túto časť nemajú, no aj tak mnohé z nich dokážu nájsť potešenie v tejto forme sexuálneho kontaktu. Dôležité je, aby sa obaja partneri cítili príjemne a bezpečne, a aby bol rešpektovaný ich súhlas a pohodlie.

Ako teda osláviť Medzinárodný deň análneho sexu? Ak ste túto formu intímneho kontaktu už skúsili a máte o ňom pozitívnu skúsenosť, možno je to príležitosť na to, aby ste sa s partnerom či partnerkou podelili o svoje zážitky a spoločne si užili túto praktiku.

Ak ste naopak nikdy nemali túto skúsenosť alebo ju ešte len zvažujete, môže byť tento deň príležitosťou na to, aby ste sa viac informovali o tejto téme a zvážili, či by ste chceli dať svojmu milostnému životu nový rozmer. Dôležité je pamätať na to, že každý má právo na vlastnú sexualitu a na to, aby si ju užíval podľa svojich predstáv a prianí. Buďte teda otvorení novým zážitkom a nebojte sa prekročiť hranice svojho komfortu, samozrejme za predpokladu, že ide o súhlasný vzťah medzi dospelými osobami.

Na záver treba zdôrazniť, že Medzinárodný deň análneho sexu je príležitosťou na to, aby sme sa bavili o tejto praktike bez predsudkov a so zodpovednosťou. Pre niekoho môže byť špinavý a bolestivý, no pre iných je to zdroj rozkoše a spôsob, ako prehĺbiť intímny vzťah s partnerom či partnerkou. Dôležité je rešpektovať vlastné pocity a potreby, ako aj tie druhých.

Total
0
Shares
Prev
AKO ZOSTAŤ SUCHÝ AJ V NAJHORŠOM DAŽDI: PREČO BY STE MALI VENOVAŤ POZORNOSŤ VODNÉMU STĹPCU PRI NÁKUPE OUTDOOROVÉHO OBLEČENIA

AKO ZOSTAŤ SUCHÝ AJ V NAJHORŠOM DAŽDI: PREČO BY STE MALI VENOVAŤ POZORNOSŤ VODNÉMU STĹPCU PRI NÁKUPE OUTDOOROVÉHO OBLEČENIA

Práve ste na príjemnej prechádzke v lese a nečakane začne pršať

Next
POZRITE SA NA POSLEDNÚ VEČERU OČAMI UMELCA: PREČO JE TOTO DIELO TAK FASCINUJÚCE A INŠPIRUJÚCE?

POZRITE SA NA POSLEDNÚ VEČERU OČAMI UMELCA: PREČO JE TOTO DIELO TAK FASCINUJÚCE A INŠPIRUJÚCE?

Leonardo da Vinci, narodený v roku 1452 v talianskom meste Vinci, je považovaný

You May Also Like