PANVOVÉ DNO: PREVENCIA A CVIKY, KTORÉ ZMENIA SEXUALITU A CELKOVÚ KVALITU VÁŠHO ŽIVOTA

Panvové dno je úžasný systém svalov, ktorý je ako tichý strážca našej panvy a chrbtice, ktorý chráni naše telo. Mnohí z nás o ňom nereflektujeme až do chvíle, kedy nám začne spôsobovať problémy. Na panvové dno často zabúdame!

Úloha svalov panvového dna je skutočne neoceniteľná. Patria medzi svaly hlbokého stabilizačného systému a sú absolútnym balíkom svalov, ktoré podporujú našu panvu a celú chrbticu. Keď fungujú správne, panva a chrbtica zostávajú stabilné a poskytujú nám rovnováhu. Umožňujú nám vykonávať naše každodenné aktivity bez problémov.

Čo sa stane, keď panvové dno nefunguje tak, ako by malo? Predstavte si, že máte dom, ktorý má slabé základy. Ako dlho myslíte, že dom vydrží stáť? Pravdepodobne nie veľmi dlho. Rovnako je to aj s našim telom. Keď máme slabé panvové dno, môžu sa objaviť rôzne problémy ako je inkontinencia (únik moču), bolesti podbruška alebo bolesti chrbta v driekovej a krížovej oblasti.

Ako sme už spomenuli, slabé panvové dno môže spôsobiť inkontinenciu, čo je nekontrolovateľné unikanie moču pri kýchnutí, smiechu alebo fyzickej námahe. Je to nepohodlný a často stresujúci stav, ktorý môže výrazne vplývať na kvalitu nášho života. Ale je tu dobrá správa – môžeme s tým niečo robiť!

Fyzioterapeuti, odborníci na telo a pohyb, odporúčajú na každodennej báze posilňovať svaly panvového dna, dokonca aj keď nemáme žiadne problémy. Ako sa hovorí, prevencia je lepšia ako akákoľvek liečba. Posilňovanie svalov panvového dna nám môže pomôcť predchádzať problémom, ktoré by sa mohli vyskytnúť v budúcnosti. Ako teda môžeme posilňovať svaly panvového dna?

KEGELOVE CVIKY

Možno ste už počuli o nich, ale napriek tomu sa vám možno rozsvietia len vzdialené nejasné svetlá. Sú to cvičenia, ktoré môžu pomôcť vylepšiť vaše zdravie a pohodu, ale ako presne vyzerajú a kto bol ich zakladateľ? Najprv sa musíme zamyslieť nad tým, čo sú to Kegelove cviky a ako vyzerajú.

Kegelove cviky sú cvičenia, ktoré sú zamerané na posilňovanie svalov panvového dna. Znie to možno trochu matematicky, ale skúsme na to pozrieť ako na most. Predstavte si most, ktorý je podopieraný svalmi. Keď sa svaly oslabia, most sa môže zmeniť, a to isté sa deje aj s našim telom. Kegelove cviky sú ako stavebný tím, ktorý pomáha posilňovať a udržiavať tento most pevný a stabilný.

Tieto cvičenia boli pomenované po gynékológovi Dr. Arnoldovi Kegelovi, ktorý ich objavil a tiež vyvinul prístroj na meranie sily a vytrvalosti svalov panvového dna. Kegelove cviky môžu znieť ako nová myšlienka, ale pravdou je, že boli vytvorené už v polovici 20. storočia.

Na čo sú Kegelove cviky dobré? V skutočnosti sú užitočné pre množstvo vecí. Môžu napomôcť pri zlepšovaní kontroly močového mechúra a čriev, môžu pomôcť zlepšiť sexuálnu funkciu a môžu byť užitočné aj počas tehotenstva a po pôrode. Sú to všestranné cvičenia, ktoré môžu priniesť mnoho benefitov.

Možno si teraz myslíte, že Kegelove cviky sú určené len pre ženy, ale je to mýtus. Sú rovnako prospešné aj pre mužov. Muži, ktorí pravidelne cvičia Kegelove cviky, môžu zlepšiť svoju sexuálnu výkonnosť a môžu tiež zlepšiť kontrolu nad močením. Dokonca aj niektorí športovci využívajú Kegelove cviky na zlepšenie ich výkonnosti. Kegelove cviky priespievaju k lepšej kvalite života obom pohlaviam.

Nechajte Kegelove cviky vstúpiť do vášho života. Je to jednoduchá a efektívna cesta, ako si udržať zdravie a vitalitu. Zdravie je náš najväčší poklad, a Kegelove cviky sú jedným z nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť tento poklad zachovať.

Kegelove cviky zahŕňajú stiahnutie a uvoľnenie svalov panvového dna. Je to ako keby ste sa snažili zastaviť tok moču. V skutočnosti, to je jedným zo spôsobov, ako zistiť, či robíte cviky správne. Kým sa vám to prvýkrát podarí, možno to bude trochu ťažké, ale s praxou to bude čoraz ľahšie.

Najlepšie je, že na Kegelove cviky nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Potrebujete len odhodlanie, vytrvalosť a sústredenie. Takže bez ohľadu na to, či ste doma, v práci alebo na cestách, môžete svoje panvové dno posilňovať a udržiavať ho zdravým.

PRIEBEH KEGELOVHO CVIKU

Metóda, sa skladá z viacerých krokov, a každý z nich je nevyhnutný pre efektívne vykonávanie tohto cvičenia. Základným pilierom celého cvičenia je pomalé zaťahovanie svalov, čo môže byť pomerne náročné pre niektorých jednotlivcov. Cieľom je dosiahnuť čo najpevnejšie sťahovanie, ako sa len dá. Je to proces, ktorý vyžaduje koncentráciu a trpezlivosť, pretože je dôležité neprehnať to s napätím, aby sa predišlo možnému zraneniu.

Pri vykonávaní Kegelovho cviku je dôležité pamätať na to, že ostatné partie tela by mali zostať uvoľnené. Tento detail je často prehliadaný, ale je rovnako dôležitý ako samotné zaťahovanie svalov. Pokiaľ by sa ostatné svaly napínali, mohlo by to viesť k neželanému napätiu v tele a narušiť správny priebeh cvičenia.

Pokiaľ ide o polohu tela, je odporúčané ľahnúť si na chrbát na podložku. Táto poloha je ideálna pre realizáciu Kegelovho cviku, pretože vám umožňuje udržať telo v stabilnej polohe a zároveň sústrediť sa na zaťahovanie svalov. Nohy by mali byť pokrčené v kolenách, čo je ďalší krok, ktorý prispieva k celkovej efektívnosti cvičenia.

Následne sťahujte panvové dno. Tento pohyb by mal byť vykonaný s plnou koncentráciou a mali by ste ho podržať minimálne 6 až 8 sekúnd. Takéto zaťahovanie a držanie je nevyhnutné pre posilnenie panvového dna. Nie je však dôležité len samotné zaťahovanie, ale aj dĺžka po ktorú je pohyb držaný.

Na záver by mal byť celý cvik zopakovaný 10-krát. Opakovanie je kľúčom k úspechu pri vykonávaní Kegelovho cviku. Je to prostriedok, ako zabezpečiť, že svaly panvového dna dostanú potrebnú stimuláciu a posilnenie, ktoré je cieľom tohto cvičenia. Pripomeňte si, že kvalita vykonaných opakovaní je dôležitejšia ako ich množstvo. Cieľom je dosiahnuť správne vykonanie cviku, nie len množstvo.

EROTICKÁ POMÔCKA

Venušine guličky sú nie len erotickou pomôckou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ich unikátna vlastnosť spočíva v tom, že majú aj zdravotný charakter. Prinášajú totiž užitočné výhody pre ženské zdravie a to konkrétne pre panvové dno a svalstvo v oblasti vagíny.

Funkcia panvového dna je mimoriadne dôležitá pre zdravie a pohodlie ženy, hoci môžete posilňovať tieto svaly aj bez použitia Venušiných guličiek. Avšak, táto pomôcka vás doslova núti zatínať panvové dno a vaginálne svalstvo. Vďaka nim je tréning týchto svalov jednoduchší a intenzívnejší. Stačí, ak budete posilňovať pár minút denne a už za niekoľko týždňov môžete očakávať výrazné zlepšenie.

Zdroj: bigsee.eu

Pre začiatočníčky sú ideálne menšie a ľahšie guličky, ktoré sú menej náročné na držanie. Postupne si môžete zaobstarať ťažšie a väčšie varianty, ktoré budú vyžadovať väčšiu silu a precíznosť. Výsledkom bude, že budete vedieť pevnejšie objať penis partnera, čo bude znamenať väčší sexuálny zážitok pre oboch z vás.

Sexuálny zážitok nie je jediný prínos používania Venušiných guličiek. Pomáhajú tiež v prevencii proti nežiaducemu úniku moču, ktorý je často dôsledkom oslabenia panvového dna.

Panvové dno môže byť oslabené z rôznych príčin, medzi ktoré patrí vek, nadváha, záťaž pri pôrode, niektoré operácie, tehotenstvo a pôrody, vytrvalý kašeľ, chronicky zhoršené dýchanie, a pokles maternice (prolaps).

Príznaky pokleslého panvového dna sú rôzne a zahŕňajú bolesť chrbta, menštruačné bolesti, inkontinenciu, bolesť pri pohlavnom styku a nepríjemné pocity pri močení. S používaním Venušiných guličiek môžete tieto príznaky zmierniť alebo dokonca úplne odstrániť, a tak sa cítiť fyzicky a psychicky lepšie.

Takže, nezabúdajme na panvové dno! Deň za dňom nám slúži bez toho, aby sme si to uvedomili. Venujme mu trochu pozornosti a starostlivosti. Pravidelnými Kegelovými cvikmi môžeme pomôcť udržať naše panvové dno silné a zdravé, aby sme mohli žiť bez obáv z inkontinencie alebo bolesti. A to je skutočná sila, ktorú môžeme mať nad naším telom a naším zdravím.

Titulná fotografia: nutritiousmovement.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
VYTLAČTE MRAVCE Z VÁŠHO DOMOVA PRIRODZENÝMI METÓDAMI! ŽIADNE CHEMIKÁLIE, ŽIADNE ŠKODY

VYTLAČTE MRAVCE Z VÁŠHO DOMOVA PRIRODZENÝMI METÓDAMI! ŽIADNE CHEMIKÁLIE, ŽIADNE ŠKODY

V súvislosti s ekologickým a udržateľným životným štýlom sa čoraz viac ľudí

Next
ALFA A OMEGA REKLAMNÝCH AGENTÚR: VLASTNOSTI IDEAMAKERA, KTORÉ MUSÍŠ MAŤ!

ALFA A OMEGA REKLAMNÝCH AGENTÚR: VLASTNOSTI IDEAMAKERA, KTORÉ MUSÍŠ MAŤ!

Dobrý ideamaker?

You May Also Like