AKÉ NAJLEPŠIE KULINÁRSKE FESTIVALY A VÝSTAVY NAVŠTÍVIŤ NA SVETE: PONÚKAME VÁM PÁR SKVELÝCH TIPOV

Ahoj milovníci cestovania a jedla! Viete, čo spája všetkých ľudí na tomto svete? Áno, jedlo! A čo môže byť lepšie ako spojenie cestovania s gastronomickým zážitkom? Predstavujeme vám 5 skvelých tipov na svetové gastro festivaly, stretnutia a podujatia, ktoré vám otvoria dvere do sveta chutí a kultúr! Vône exotických korenín sa miešajú s arómou čerstvo pečeného chleba a výrazné tóny grilovaných špecialít. Toto sú miesta, kde sa rodia nové príbehy, priateľstvá a nezabudnuteľné spomienky. Vitajte na svetových kulinárskych festivaloch a výstavách!

V dnešnom príspevku vám predstavíme niekoľko najlepších kulinárskych festivalov a výstav na svete, ktoré by ste mali zaradiť do svojho cestovateľského zoznamu. Pripravte sa na cestu plnú chutí, farieb a zážitkov.

1. TASTE OF LONDON (Londýn, Veľká Británia)

Taste of London je každoročný festival, ktorý sa koná v krásnom prostredí Regent’s Parku. Počas piatich dní sa tu stretávajú najlepší šéfkuchári, reštaurácie a potravinové značky z celého Londýna, aby predstavili svoje najlepšie jedlá a nápoje. Okrem toho si môžete vychutnať rôzne workshopy, kuchárske ukážky a živé diskusie. Taste of London je skutočným gurmánskym rajom pre všetkých milovníkov jedla.

Zdroj: london.tastefestivals.com

2. PIZZAFEST (Neapol, Taliansko)

Pizzafest je každoročný festival, ktorý sa koná v kolíske pizze – v talianskom meste Neapol. Počas desiatich dní majú návštevníci možnosť ochutnať stovky rôznych druhov pizze od miestnych i medzinárodných pizzérií. Okrem pizze sa tu môžete tešiť aj na bohatý kultúrny program vrátane hudobných koncertov, tanečných predstavení a tradičného neapolského divadla.

Zdroj: anteprima24.it

3. OKTOBERFEST (Mníchov, Nemecko)

Oktoberfest je svetoznámy nemecký pivný festival, ktorý sadoročne koná v Mníchove. Hoci je tento festival známy hlavne vďaka pivu, jeho kulinársky aspekt je tiež veľmi dôležitý. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné nemecké jedlá ako sú klobásy, pretzels, pečené koleno či chrumkavé šneci. Oktoberfest je skvelou príležitosťou pre gurmánov, aby zažili autentickú nemeckú kuchyňu.

Zdroj: theatlantic.com

4. SALON DU CHOCOLAT (Paríž, Francúzsko)

Salon du Chocolat je najväčší svetový čokoládový festival, ktorý sa koná každoročne v Paríži. Počas piatich dní sa tu stretávajú najlepší čokoládníci a cukrári z celého sveta, aby predstavili svoje sladké remeslo. Návštevníci si môžu vychutnať rôzne ukážky, degustácie a workshopy súvisiace s čokoládou a cukrovinkami. Salon du Chocolat je rajom pre všetkých milovníkov sladkostí.

Zdroj: commons.wikimedia.org

5. LA TOMATINA (Buñol, Španielsko)

La Tomatina je jedinečný španielsky festival, ktorý sa koná každoročne v meste Buñol. Jeho hlavnou atrakciou je obrovská bitka paradajkami, pri ktorej sa tisíce ľudí navzájom oblievajú a ohadzujú touto obľúbenou červenou zeleninou. Počas tohto podujatia môžete ochutnať rôzne paradajkové špeciality, ako sú gazpacho, paella či šaláty. La Tomatina je zároveň jedinečným kulinárskym a kultúrnym zážitkom.

Zdroj: telegraph.co.uk

Tieto svetové kulinárske festivaly a výstavy sú len špičkou ľadovca toho, čo môžete zažiť na svojich cestách. Každý z nich ponúka jedinečnú príležitosť spoznať nové chute, kultúry a ľudí. Nech už ste skúsený gurmán alebo len zvedavý cestovateľ, tieto podujatia vám určite poskytnú nezabudnuteľné zážitky a spomienky. Tak čo hovoríte? Ste pripravení objavovať svet cez svoje chuťové poháriky? Nenechajte si ujsť tieto úžasné gastro zážitky a zdieľajte svoje chvíle s nami v komentároch.

Titulná fotografia: livability.com

Total
0
Shares
Prev
SPOJTE SVOJE DVE VÁŠNE: AKO OBJAVOVAŤ SVET CEZ CHUTE A STAŤ SA SKUTOČNÝM GURMÁNOM NA CESTÁCH

SPOJTE SVOJE DVE VÁŠNE: AKO OBJAVOVAŤ SVET CEZ CHUTE A STAŤ SA SKUTOČNÝM GURMÁNOM NA CESTÁCH

AKO KOMBINOVAŤ GASTRONÓMIU A CESTOVANIE: TIPY PRE GURMÁNOV Cestovanie a

Next
DEŇ MATIEK: UROBME TENTO DEŇ NEZABUDNUTEĽNÝM PRE TÚ NAJDÔLEŽITEJŠIU ŽENU V NAŠOM ŽIVOTE

DEŇ MATIEK: UROBME TENTO DEŇ NEZABUDNUTEĽNÝM PRE TÚ NAJDÔLEŽITEJŠIU ŽENU V NAŠOM ŽIVOTE

Deň matiek, 14

You May Also Like