GLAMPING: STANOVANIE BEZ STRATY LUXUSU A VÝDOBYTKOV DOBY

Pamätáte si naň ešte? Ak sa aj vám spájajú s detstvom spomienky na kempovanie, prespávanie pod šírim nebom v stane a množstvo dobrodružstiev, jeho modernejšia verzia vás zaručene nadchne. Glamping alebo tiež glamour stanovanie ohúri malých, veľkých, či páry túžiace po romantike.

STANOVANIE TAK TROCHU INAK

Látkový stan rozložený uprostred lúky či kempu, kde sa to hmýri množstvom rôznych ľudí. K tomu spacák, baterky, alternatívne stravovanie, umývanie v blízkej rieke, nepredvídateľné počasie, ale aj dobiedzajúci hmyz. Hovoríte si, že to nie je nič pre vás? Tak ako všetko, aj stanovanie sa posunulo o level vyššie a dnes sa nemusíte v ničom obmedzovať. Práve naopak. Moderný a čoraz viac vyhľadávaný glamping môže smelo konkurovať aj hotelovému pohodliu. Jedinečná atmosféra, nielen uprostred lesa, dych berúce výhľady, štýlové ubytovanie a množstvo zážitkov. To je len malá ochutnávka toho, čo stanovanie pre náročných ponúka.

Zdroj: pexels.com

KDE SA GLAMPING VZAL?

Samotné slovo „glamping“ vzniklo spojením slov „glamour“ a „camping“. Ide teda o kempovanie s poriadnou dávkou pohodlia a všetkým, čím sú bežne vybavené hotelové izby či apartmány. Prepych a luxus nevynímajúc. Aj preto je tento spôsob oddychu či dovolenky vhodný aj pre náročnejších cestovateľov, ktorí si chcú chvíle pokoja užiť obklopený prírodou. Koncept sa stal populárny najmä v zahraničí a čoraz viac sa udomácňuje aj u nás a vo viac dostupných krajinách. Z exotických destinácií akými sú Tanzánia, Namíbia, Thajsko či Malajzia sa neskôr rozšíril aj do Európy. Zaujímavosťou je, že priekopníkom boli Chorváti, ktorých nasledovali Taliani, Španieli, Slovinci, Briti a niekoľko ubytovaní v tomto štýle si môžete v plnej svojej kráse a vybavenosti užiť už aj na Slovensku.

GLAMPINGOVÉ UBYTOVANIE S DÁVKOU LUXUSU

Trend posledných rokov posunul kempovanie na vyšší level a tak sa naozaj nemusíte tlačiť v malých stanoch a obmedzovať sa takmer vo všetkom. Glampingové ubytovania sa nachádzajú v lukratívnych oblastiach, ktoré sú niečím výnimočné. Zväčša sú nielen pohodlne zariadené, ponúkajú aj čosi navyše. A tak nie je žiadnou vzácnosťou pohodlná posteľ, vybavená kuchyňa, jedáleň, obývačka či dokonca štýlová terasa. Ubytovanie tohto typu je skutočne premyslené do posledných detailov. Ich majitelia si dávajú záležať na tom, aby návštevníkom nič nechýbalo. Okrem súkromia, oddychu a skutočných zážitkov ich prekvapia napríklad aj čerstvými raňajkami pred svitaním, ktoré sú pripravené pred samotným „stanom“.

ROMANTIKA UPROSTRED LESA?

Nadchla vás predstava stráviť pár dni mimo reality bežných dní alebo ďaleko od davov turistov? Ak sa pýtate pre koho je glamping určený či vhodný, odpoveď je jednoduchá. Neexistujú žiadne obmedzenia. A tak si túto formu stanovania môžu užiť rodiny s deťmi, partie kamarátov, zamilované páry túžiace po romantike, ale aj odvážne ženy túžiace po dámskej jazde vo veľkom štýle. Prevažná časť glampingov je situovaná uprostred lesa práve preto, aby ste sa počas pár dní odstrihli od civilizácie, za to s plným vybavením a komfortom. Pripravení na luxus pod hviezdami v autentickej prírode?

Titulná fotografia: pexels.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
STRACH Z IHIEL? AKUPUNKTÚRA NEBOLÍ A JEJ ÚČINKY POZNAJÚ ČÍŇANIA UŽ TISÍCKY ROKOV

STRACH Z IHIEL? AKUPUNKTÚRA NEBOLÍ A JEJ ÚČINKY POZNAJÚ ČÍŇANIA UŽ TISÍCKY ROKOV

Svoje korene má v Číne a hoci sa údajne do Európy dostala už pomerne dávno, svoj

Next
MADAME DE POMPADOUR: MILENKA NA KRÁĽOVSKOM DVORE

MADAME DE POMPADOUR: MILENKA NA KRÁĽOVSKOM DVORE

Jedna z najvplyvnejších a najznámejších žien francúzskej histórie zanechala

You May Also Like