WHITE TIE: VRCHOL ELEGANCIE A SOFISTIKOVANOSTI

Ste pozvaní na slávnostnú udalosť a chcete na iných mimoriadne zapôsobiť? V tom prípade je tu pre vás White Tie dress code. White Tie je najprestížnejší a vrcholne formálny štýl obliekania. Reprezentuje nesmiernu eleganciu vo svete módy. V tomto článku sa dozviete nie len základné detaily, ale aj tajomstvá tohto fascinujúceho a prestížneho štýlu.

Práve sa chystáte objaviť jedinečný White Tie dress code, ktorý v sebe ukrýva dôstojnosť, exkluzivitu a dokonalú krásu. White Tie je viac ako len štýl, je to pútavý príbeh, ktorý spája históriu, luxus a prestíž. Prečo by sme sa mali uspokojiť s obyčajnosťou, keď môžeme preniknúť do sveta najvyššej elegancie?

VIAC, NEŽ LEN NUDNÁ HISTÓRIA

White Tie dress code sa už v 19. storočí stal populárnym v aristokratických kruhoch. Jedným z najznámejších podujatí, kde sa White Tie dress code dodržiaval, boli prestížne preteky koní známe ako Royal Ascot v Spojenom kráľovstve. Táto slávnosť dodnes priláka kráľovskú rodinu, šľachtu a celebrity z celého sveta, ktorí sa obliekajú v najvyššej forme elegancie. Aj keď je tento štýl desiatky rokov starý, stále sa dodržiava pri udalostiach ako kráľovské bály, oslavy vo veľvyslanectvách či bohaté kultúrne podujatia.

STAŇTE SA S NAMI MAJSTROM WHITE TIE DRESS CODU!

Ak sa chystáte na udalosť, ktorá vyžaduje White Tie dress code, tu je pár užitočných tipov ako zažiariť.

1. Správne vybraný oblek: Jedným z kľúčových prvkov White Tie dress codu je pánsky oblek. Najslávnostnejší pánsky oblek je frak. Páni, váš oblek by mal „padnúť ako uliaty“. Venujte pozornosť veľkosti, dĺžke nohavíc a správnemu výberu materiálu. V ideálnom prípade si dajte ušiť oblek na mieru, aby presne sedel vašej postave.

2. Dámske šaty: Dámy, pre vás je dôležité vybrať si luxusné večerné alebo plesové šaty, ktoré by mali siahať až na zem. Zamerajte sa na kvalitu materiálov a eleganciu strihov. Materiály by mali byť luxusné, ako je hodváb, šifón, satén alebo organza. Horná časť tela by mala ostať zahalená. V prípade, že zvolíte šaty s odhalenými ramenami, mali by ste mať večerné rukavice, ktoré pokrývajú lakte.

3. Biela elegancia: Ak ste pán, očakáva sa od vás, aby bola vaša košeľa, vesta a motýlik v bielej farbe. Biela košeľa má stojačik s ohnutými cípmi. Dôležité je nezabudnúť na manžetové gombíky. Ideálne sú perlové alebo strieborné. Štandardom pre tento dress code je motýlik, ktorý by mal byť ručne viazaný.

4. Detaily: Pre dokonalý vzhľad je dôležité venovať pozornosť každému detailu. Pri White Tie dress code majú doplnky veľký význam.

Páni by mali mať čierne lakované topánky oxfordky alebo lakovky s úzkym tvarom. Odporúčajú sa nosiť biele bavlnené rukavice. Gombíky na fraku by mali byť vyrobené z čierneho jaspisu alebo hodvábu. Na hodinky zabudnite – v tomto štýle by to bolo faux-pas.

Dámy môžu doplniť svoj outfit elegantnými šperkami, napríklad perlovým náhrdelníkom alebo diamantovými náušnicami. Dámske doplnky sú skvelou príležitosťou vyjadriť svoju individualitu. Prečo sa teda neodvážiť s nápadnými šperkami, ktoré dokonale doplnia váš outfit a zároveň prilákajú pozornosť?

5. Vlasy a make-up: Dámske vlasy by mali byť upravené do elegantného účesu. Make-up by mal byť decentný a sofistikovaný, aby sa hodil k formálnemu charakteru podujatia.

WHITE TIE A LETO

Niekedy sa zdá, že pravidlá formálneho oblečenia sú v lete skľučujúce. Keď je vonku horúco a vlhko, nosiť tradičný White Tie oblek môže byť výzvou. Leto prináša inšpiráciu pre módne návrhy, ktoré môžu oživiť tradičný White Tie dress code. Oblečenie je možné prispôsobiť tak, aby bolo príjemnejšie na nosenie v teple. Tu je niekoľko tipov:

Materiál: Zvoľte oblek vyrobený z ľahkého a priedušného materiálu, ako je ľan alebo bavlna. Vyhnite sa ťažkým a husto tkaným materiálom, ktoré môžu spôsobiť nepohodlie v horúcom počasí.

Tenká košeľa: Zvoľte košeľu vyrobenú z ľahkého a dýchateľného materiálu. Zvoľte jemné bavlnené tkaniny alebo košeľu z hodvábu.

Dôležité je cítiť sa pohodlne a súčasne dodržiavať základné princípy White Tie štýlu.

WHITE TIE NIE JE LEN O OBLEČENÍ!

White Tie vyžaduje nielen dokonalý outfit, ale aj správanie. Je dôležité byť sebavedomý. Sebadôvera je kľúčom k tomu, aby ste sa cítili pohodlne a vynikali vo formálnom prostredí. Držte sa vzpriamene, prejavujte zdvorilosť a eleganciu vo svojom správaní. Majte na pamäti, že najdôležitejším doplnkom je úsmev a priateľský prístup.

White Tie dress code je viac ako len spôsob obliekania. Je to zážitok, ktorý vás vtiahne do sveta vrcholnej elegancie, rafinovanosti a starosvetského šarmu. Je príležitosťou prejaviť najvyšší stupeň elegancie a cítiť sa ako vážený člen najvyššej spoločnosti, ktorý oslní a zanechá nezmazateľný dojem. Nebojte sa vyjadriť svoju osobnosť a kreativitu. Užite si túto výnimočnú príležitosť a buďte svedkom nádhery a zážitkov, ktoré White Tie ponúka.

Prajeme vám úspešnú plesovú a spoločenskú sezónu.

Titulná fotografia: yeahweddings.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
KRYPTOZOOLÓGIA: TAJOMNÉ A NEOBJASNENÉ BYTOSTI, KTORÉ FASCINUJÚ VEDCOV I LAIKOV

KRYPTOZOOLÓGIA: TAJOMNÉ A NEOBJASNENÉ BYTOSTI, KTORÉ FASCINUJÚ VEDCOV I LAIKOV

Prechádzate sa na dovolenke v exotickom pralese po tajomných chodníkoch a

Next
PREKONAJTE ÚZKOSŤ AJ BEZ LIEKOV: AKO SA VYSPORIADAŤ S ÚZKOSŤOU A ZNOVA ZAČAŤ ŽIŤ NAPLNO

PREKONAJTE ÚZKOSŤ AJ BEZ LIEKOV: AKO SA VYSPORIADAŤ S ÚZKOSŤOU A ZNOVA ZAČAŤ ŽIŤ NAPLNO

Úzkosť je základná emócia, ktorú zažívame všetci

You May Also Like