ZABUDNITE NA BEŽNÉ TURISTICKÉ ATRAKCIE: 5 ÚŽASNÝCH MIEST V GRUZÍNSKU, KTORÉ STE EŠTE NEVIDELI

1. OPUSTENÉ MESTO ANI PRI TURECKÝCH HRANICIACH

Pozrite sa na stránky histórie a objavte opustené mesto Ani, ktoré sa nachádza pri tureckých hraniciach. Toto fascinujúce miesto bolo kedysi hlavným mestom arménskeho kráľovstva Bagratidov, ktoré prekvitalo v 10. a 11. storočí. V tom čase bolo Ani známe ako “Mesto 1001 kostolov” a bolo obchodným a kultúrnym centrom regiónu.

Dnes sú z mesta zvyšky impozantných pevnostných múrov, palácov, kostolov a mešít, ktoré svedčia o jeho niekdajšej sláve. Prejdite sa po pokojných cestičkách tohto opusteného mesta a predstavte si život, ktorý tu kedysi prekvital. Nezabudnite navštíviť aj vežu Ebu’l Menucehr, jeden z najlepších príkladov islamskej architektúry v celom meste.

Zdroj: en.wikipedia.org

2. JASKYNNÉ MESTO UPLISTSIKHE VYTESANÉ DO SKALNATÝCH SVAHOV KAUKAZSKÝCH HÔR

Ak vás zaujímajú starobylé civilizácie a ich architektonické diela, určite si nenechajte ujsť návštevu jaskynného mesta Uplistsikhe. Toto unikátne miesto, ktoré sa datuje až do 2. tisícročia pred Kristom, bolo vytesané priamo do skalnatých svahov Kaukazských hôr.

Prechádzajte sa po úzkych uličkách a objavujte rôzne jaskyne, ktoré slúžili ako obydlia, chrámy či sklady. Medzi najzaujímavejšie objekty patrí starobylý amfiteáter, kde sa kedysi konali divadelné predstavenia a náboženské obrady. Vyskúšajte si aj prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý vám prezradí zaujímavosti o histórii a kultúre tohto fascinujúceho miesta.

Zdroj: georgiaintrend.com

3. KATSKHI PILLAR – VÁPENCOVÝ STĹP NAD GRUZÍNSKYM VIDIEKOM

Katskhi Pillar je jednou z najpozoruhodnejších atrakcií Gruzínska. Tento vysoký vápencový stĺp sa týči nad gruzínskym vidiekom a na jeho vrchole sa nachádza malý kostol a mníšska cela. Na vrchol stĺpa vedie náročný výstup po železných rebríkoch, ale odmenou za vaše úsilie budú úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Katskhi Pillar bol po stáročia miestom, kde sa mnísi uchyľovali na modlitbu a meditáciu. Podľa legendy bol stĺp kedysi obývaný svätým Maximom Kapským, ktorý tu strávil 20 rokov svojho života. Dnes je tento unikátny objekt chráneným národným pokladom a láka turistov z celého sveta.

Zdroj: remotelands.com

4. VARDZIA – OHROMUJÚCE JASKYNNÉ MESTO NA ZOZNAME SVETOVÉHO DEDIČSTVA UNESCO

Vardzia je ďalším jaskynným mestom, ktoré si nesmiete nechať ujsť pri návšteve Gruzínska. Toto ohromujúce miesto bolo kedysi domovom tisícov mníchov a pútnikov, ktorí tu hľadali útočisko pred nájazdmi nepriateľských vojsk. Dnes je Vardzia zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečný pohľad do života starovekých komunít. Prejdite sa po strmých schodoch a úzkych chodbách tohto rozsiahleho komplexu a obdivujte jeho architektonické majstrovstvo. Navštívte aj impozantný kláštor, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Vardzie.

Zdroj: lonelyplanet.com

5. TSMINDA SAMEBA CHURCH – ÚŽASNÝ KOSTOL ZO 14. STOROČIA V POHORÍ KAUKAZ

Na záver nášho zoznamu tipov na miesta, ktoré navštíviť pri návšteve Gruzínska, sa pozrieme na kostol s názvom Tsminda Sameba Church. Tento úžasný kostol zo 14. storočia sa nachádza v nadmorskej výške 2 170 metrov v pohorí Kaukaz a ponúka úchvatné výhľady na okolité vrcholy a údolia.

Tsminda Sameba Church je obľúbenou destináciou pre turistov aj miestnych veriacich, ktorí sem prichádzajú na modlitbu a obdivovať krásu tohto sakrálneho miesta. Kostol je známy svojimi bohatými freskami a ikonami, ktoré zdobia jeho vnútorné steny. Nezabudnite si na mieste spraviť dobrú fotografiu, aby ste si zachovali spomienku na tento nezabudnuteľný zážitok.

Zdroj: mushroomtravel.com

Titulná fotografia: jaywaytravel.com

Total
0
Shares
Prev
UMENIE AKO INVESTÍCIA: AKO ROZPOZNAŤ SKUTOČNÚ HODNOTU DIELA?

UMENIE AKO INVESTÍCIA: AKO ROZPOZNAŤ SKUTOČNÚ HODNOTU DIELA?

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že hodnota umeleckého diela je relatívna a

Next
ZBAVTE SA STRACHU ZO STRATY: CHOROBNÉ ZHROMAŽĎOVANIE VECÍ JE NIČIVÉ PRE VAŠE VZŤAHY!

ZBAVTE SA STRACHU ZO STRATY: CHOROBNÉ ZHROMAŽĎOVANIE VECÍ JE NIČIVÉ PRE VAŠE VZŤAHY!

V dnešnej dobe konzumerizmu sa stretávame s mnohými prípadmi, keď ľudia

You May Also Like