TOTO UBYTOVANIE JE ZÁŽITKOM NA CELÝ ŽIVOT: 5 JEDINEČNÝCH MIEST V EURÓPE

Cestovanie je návykové a zážitky sú jeho súčasťou. Fascinujú vás miesta v súlade s prírodou, dokonalými výhľadmi a špecifickou architektúrou? V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o miestach, za ktorými nemusíte ďaleko cestovať. Všetky sú v Európe a ponúkajú jedinečné ubytovanie.

1. GLAMPING RESORT FEŠTA, CHORVÁTSKO

Stavte na zážitok z Glampingu

Povedali ste si pri čítani slova glamping, čo to asi môže byť? Slovo Glamping vzniklo spojením slov glamour + camping. Nenechajte sa však pomýliť. Nejde len o pekný stan, ale glampingové rezorty v súzvuku s prírodou a povestným “Niečím extra”.

Zdroj: booking.com

Chorvátsky ostrov Žut v sebe skrýva glamping rezort, ktorý vyrazí dych naozaj všetkým. Glamping Resort Fešta známy aj vďaka svojej rybej reštaurácii Fešta je miestom, ktoré stojí za to navštíviť.

Dovolenka, ktorá začína prvým krokom na palubu. Nie nebojte sa, nie je to stan na lodi. Do rezortu sa dostanete len ak sa naň premiestníte loďou, iná cesta tu totižto nevedie. Hýčkanie a pohostinnosť môžete určite zaradiť do zoznamu, čo pobyt ponúka. Súkromie je tu neobmedzené a vy si môžete vychutnať pohľad na západ slnka z prekrásnej terasy v jednom z piatich luxusných stanov.

Pýtate sa: Čím je Glamping Resort Fešta výnimočný? Oáza pokoja vsadená do olivových hájov a skvelé jedlo.

Zdroj: booking.com

Známa reštaurácia Fešta ponúka Á la carte vytvorený s dôrazom na prostredie, a preto si pochutíte na rôznych prímorských špecialitách. Lokalita v národnom parku Kornati vás svojou neporušenou prírodou zavedie na miesto hodné všetkých pohľadov a Jadranské more je čerešnička na tejto torte vyrážajúcej dych. Na ostrove nechýba ani ponuka služieb, ako masáže, manikúra a pedikúra a nájdete tu aj bankomat a malý obchodík. Všetky služby sú iba 100 metrov od vás. O zážitky sa postará ponuka rôznych tematických plavieb, ktoré si viete pozrieť pri rezervácii pobytu.

Príjemné prostredie a priateľská atmosféra to všetko je výsledkom rodiny Mudronjna, ktorá vsádza na spokojnosť návštevníkov práve kvalitou. Toto jedinečné miesto je ideálnou voľbou na dovolenku či už pre páry, ktoré hľadajú romantiku alebo viacčlenné skupiny, ktoré vsadia na zážitok.

2. WHITEPOD MONTHEY, ŠVAJČIARSKO

Prebúdzajte sa s dokonalým výhľadom

Ak hľadáte dokonalé výhľady a miesto, ktoré je stvorené na romantiku, práve ste ho našli. Švajčiarsko sa môže pýšiť ubytovaním, ktoré je zaradené v kategórii Eco hotel, aj keď toto špecifické ubytovanie je od hotela, ako ho poznáme my, na míle vzdialené.

Každý z nás už videl fotografie na sociálnych sieťach, kde ľudia prežívali svoj pobyt v kupolách s výhľadmi, ktoré len tak niekde nenájdete. To je čaro miesta Whitepod v Monthey, kde si môžete odbehnúť za pokladom pre oči.

Zdroj: booking.com

Whitepod je jedinečný svojím typom ubytovania a, čo je veľmi dôležité, polohou, ktorá vás nenechá len tak vysedávať. Kupoly sú umiestnené v kopci na drevených trámoch. Hlavná časť je presklená stena smerujúca k výhľadom, ktoré si vychutnáte. Každá kupola obsahuje terasu. V centrálnej chate sa nachádza sauna, bar a miesto, kde sú podávané raňajky.

Čo si hostia pochvaľujú najviac? Skúste ešte chvíľu hádať. Je to pohodlnosť postelí. Takže nie len výhľad, lokalita, ale aj postele, v ktorých sa vyspíte do ružova, aby ste sa mohli pustiť do aktivít, ktoré toto miesto ponúka. To, že ich nie je málo, zistíte pri čítaní ďalej.

Zdroj: booking.com

Tak ako aj naše Tatry, aj sezónu v Whitepod Monthey delia na leto a zimu. Počas zimy určite poteší lyžiarov blízkosť Montreux a možnosť dvoch zjazdoviek, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto miesta. Medzi ďalšie zimné atrakcie patria aj zájazdy na psích záprahoch. Psie záprahy sú pre vás k dispozícii aj v lete, a to ako pešia turistika so psami. Letné obdobie ponúka aj 25 kilometrov značených turistických chodníkov, výlety so sprievodcom alebo paragliding.

Pridajte si na svoj zoznam miest, ktoré chcete vidieť, aj Whitepod vo Švajčiarsku. Je to skvost pre oči a najviac ho odporúčajú páry.

3. ÄSCHER CLIFF, ŠVAJČIARSKO

Zažite jednoduchosť v dokonalosti

Vo Švajčiarsku ešte chvíľu ostaneme. Ak vyhľadávate miesta, kde môžete pocítiť históriu a zub času, predstavujeme vám ubytovanie Äscher Cliff, ktoré je využívané už od roku 1884. Táto chata je súčasťou skaly Ebenalpbahn a jedným z najstarších horských ubytovaní vo Švajčiarsku.

Zdroj: komal.ashugaur.com

Jednoduché ubytovanie patrí do kategórie jedinečných zážitkov, ktoré len tak niekde nenájdete. Äscher Cliff je známym miestom, kde sa už od roku 1658 prechádzali prví pustovníci. Práve jaskyne boli pre nich výborným spôsobom, ako stráviť noc. Pre pustovníkov tu ľudia z okolitých fariem nechávali mlieko a jedlo. Neskôr toto miesto vyhľadávali aj básnici a umelci, ktorí tu tvorili a nechávali sa unášať múzou, ktorú im okolie ponúkalo.

Horská „chata“ ponúka pohodlné ubytovanie, ktoré nesie podľa slov majiteľov detoxikačný štýl. Pohodlná posteľ a veľa priestoru, ktoré môže človek využiť na premýšľanie o tom, na čom v živote záleží. 30 minút pešo na vás čaká jazero Seealpsee, v ktorom si môžete zaplávať a umocniť pocit harmónie s prírodou. Keď sme si trochu pofilozofovali môžeme sa pustiť do skvelého jedla, ktorým je chata známa.

Zdroj: pixabay.com

Len na skok od vás sa nachádza horská chata, ktorá ponúka špeciality domácej kuchyne. Zachovať dedičstvo Álp a tradičných receptov, ako aj využívanie lokálnych surovín, predurčuje túto reštauráciu na úspech. Jedlá sú tvorené z jednoduchých receptov, ktoré boli využívané najmä v minulosti a obohatené o špeciality prítomnosti. Prostredie reštaurácie odzrkadľuje jaskyne a vy si toto miesto zamilujete hneď na prvý pohľad.

Äscher Cliff môžete navštíviť v sezóne, ktorá trvá od mája do októbra. Dostať sa k útesu nie je až také náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Možností je viacero, avšak my si ukážeme jednu, ktorá nie je vôbec náročná. Z akéhokoľvek miesta vo Švajčiarsku je potrebné, aby ste sa dostali do stanice Wasserauen Ebenalp, z ktorej sa niečím podobným lanovke vyveziete do horskej stanice a odtiaľ je to už iba 15 minút chôdze cez jaskyne. Návšteva stojí naozaj za to. Ak by vám toto ubytovanie nevyhovovalo, môžete prísť aspoň vyskúšať špeciality tohto miesta.

4. AMSTERDAM ZAANDAM INNTEL HOTEL, HOLANDSKO

Vychutnajte si tradíciu

Amsterdam, mekka multikultúrnej spoločnosti, bicyklov, syrov a drevákov. Ak chcete objavovať v Amsterdame oblasť Zaan, Zaandam Inntel Hotel je ideálnym východiskovým miestom.

Exteriér tohto hotela vám na prvý pohľad vyrazí dych. Pripomína totiž spojenie tradičných domov, ktoré sa nachádzajú v regióne Zaan do jedného celku. Tradíciu neodzrkadľuje len exteriér, ale aj interiér hotelových izieb, ktorý je v spojení s moderným ubytovaním. Tento 4-hviezdičkový hotel v sebe spája komfortné moderné ubytovanie, tradíciu a kvalitné služby. Dobyte si baterky vo wellness centre s bazénom a prekvapte svoje chuťové poháriky v hotelovom bare a reštaurácii Puur Saen. A to všetko bez výčitiek, pretože hotel je v skupine hotelov, ktoré rešpektujú životné prostredie a pracujú na udržateľnej budúcnosti.

Hotel je skvelou voľbou aj v prípade, že idete objavovať Amsterdam ako taký. Nachádza sa 12 minút vlakom od hlavnej stanice. Ak by tento hotel nebol vašou voľbou vo výbere ubytovania, určite sa naň choďte aspoň pozrieť, svojou jedinečnosťou vás určite očarí.

5. DORDOGNE TREEHOUSE, FRANCÚZSKO

Pocíťte francúzsku eleganciu

Domčeky na strome sa nám spájajú skôr so záhradou a miestom pre deti. V juhozápadnej časti Francúzska Dordogne však domy na strome posunuli na úroveň, ktorá predstavuje zážitkové ubytovanie so službami hotela. Ubytovanie v domoch na strome je rozšírené po celom svete. V Dordogne sa tieto domy podobajú na hrad, čo im pridáva na jedinečnosti. V Châteaux dans les Arbes (domy v stromoch/hrady v stromoch) nájdete štyri takéto skvosty. Každý dom na strome je inšpirovaný už existujúcimi hradmi – Château Puybéton, Château Monbazillac, Château Millande a Château Hautefort.

Ubytovanie sa nachádza v dubovom lese obklopenom nedotknutou prírodou. Hneď ako do rezortu prídete a smerujete k recepcii, pocítite vzrušenie z očakávania. Domy sú vsadené hlboko do lesa a obklopujú ich storočné stromy a počas príchodu ich ešte nevidíte. Až keď do svojho vysnívaného domu vstúpite po vyvýšenom drevenom mostíku, zistíte, že ste v korunách stromov. Malý hrad na strome, kde sa budete cítiť ako králi a kráľovné, ponúka všetko, čo hotel.

Okrem ubytovania na strome vám toto kráľovské miesto ponúka aj využitie vonkajšieho vyhrievaného bazéna. Medzi ďalšie aktivity patrí aj stolný tenis, petang a turistické či cyklistické chodníky. Tu sa určite nudiť nebudete. Ak by ste mali záujem, zamestnanci tohto čarovného miesta vám pomôžu s rezerváciou zážitkov, ako jazda na koni alebo štvorkolkách, ponúkajú tiež vyhliadkové lety a jazdy na kajaku na rieke Dordogne. Nielen pobyt na strome, ale aj veľký dôraz na okolie vytvára pre hostí možnosť posedieť si na terasách a vychutnať si úžasný výhľad.

Miest, ktoré vyrazia dych svojou jedinečnosťou, je na svete naozaj veľmi veľa. Preto je dôležité klásť dôraz nielen na ubytovanie, ale aj správanie sa jednotlivých rezortov k prírode. Verím, že po prečítaní tohto článku vám niektoré z týchto miest pribudne na váš cestovateľský zoznam.

Zdroj náhľadovej fotografie: mind-blowingfacts.com
Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
VYZNAJTE SA V SPOLOČENSKEJ ETIKETE

VYZNAJTE SA V SPOLOČENSKEJ ETIKETE

Čaká vás dôležitá udalosť, firemné stretnutie či formálna akcia a chcete to

Next
KRÁĽOVNÁ VIKTÓRIA – STARÁ MAMA EURÓPY

KRÁĽOVNÁ VIKTÓRIA – STARÁ MAMA EURÓPY

Najvýznamnejšími panovníkmi na svete sa stali často tí, ktorí sa ku korune

You May Also Like