PICKLEBACK: ŠIALENÉ ALEBO GENIÁLNE?

Akokoľvek zvláštne znie táto kombinácia, väčšina ľudí po ochutnaní zmení názor. Prečo je tomu tak?

Sedíte v bare s priateľmi a jeden z nich sa rozhodne objednať niečo netradičné. Prichádza čašník s panákmi whisky a pohármi plnými zeleného nálevu. Na prvý pohľad by ste si mysleli, že ide o nejaký nový druh kokteilu, ale potom vám váš priateľ vysvetlí, že ide o Pickleback – whisky s nálevom z kyslých uhoriek. Možno sa vám to na prvý moment zdá šialené, ale verte či nie, táto kombinácia má svoje čaro.

Začiatky Picklebacku alebo aj Pickleshotu siahajú do nedávneho roku 2006, keď ho barman z Buswick Country Clubu v Brooklyne zaradil do ponuky. Odvtedy sa tento nezvyčajný nápoj rozšíril po celom svete a získal si mnoho priaznivcov. Ale prečo práve táto kombinácia? Čo robí Pickleback takým zaujímavým a chutným nápojom?

Kľúčom k úspechu Picklebacku je jeho jedinečná chuťová harmónia. Sladkokyslá povaha nálevu z kyslých uhoriek dokonale neutralizuje silu alkoholu, pričom chuť whisky nepotláča, len zjemňuje. Výsledkom je nápoj, ktorý prináša bohatú chuť umami – piatu základnú chuť, ktorú vnímame špeciálnymi receptormi.

Pickleback sa často podáva ako dvojitý panák – jeden s whisky a druhý s nálevom z kyslých uhoriek. Po vypití panáka whisky sa zapije rovnakým množstvom nálevu. Tento spôsob konzumácie umožňuje vychutnať si plnú chuť oboch ingrediencií a zároveň zažiť ich nezvyčajnú kombináciu.

Pickleback sa najčastejšie pripravuje s írskou whisky Jameson, ktorá je známa svojou jemnou a hladkou chuťou. Táto whisky je ideálnym partnerom pre kyslý nálev, pretože jej chuť dokonale dopĺňa sladkokyslé tóny uhoriek.

Ak ste ešte nikdy nemali možnosť vyskúšať Pickleback, určite to stojí za pokus. Možno vás táto nezvyčajná kombinácia prekvapí a stanete sa jej fanúšikom. A ak máte radi experimenty, môžete sa pokúsiť o vlastné variácie na tému Picklebacku – napríklad s iným druhom whisky alebo nálevom z rôznych druhov kyslých uhoriek.

Na záver by sme vám chceli povedať príbeh človeka, ktorý sa rozhodol vyskúšať Pickleback po tom, čo ho videl na párty. Spočiatku bol skeptický a neveril, že táto kombinácia môže fungovať. Ale po ochutnaní si zamiloval túto nezvyčajnú chuťovú harmóniu a odvtedy sa stal veľkým fanúšikom Picklebacku. Tento príbeh dokazuje, že niekedy stačí len trochu odvahy a zvedavosti na to, aby sme objavili niečo úplne nové a nezvyčajné.

Tak čo poviete, dáte Picklebacku šancu? Možno práve tento nápoj bude vaším novým obľúbencom na párty alebo priateľských stretnutiach. A kto vie, možno práve vy budete tým, kto presvedčí ďalších ľudí o genialite tejto šialenej kombinácie.

Titálná fotografia: thespruceeats.com

Total
0
Shares
Prev
ZBAVTE SA NEVOĽNOSTI PRI CESTOVANÍ RAZ A NAVŽDY: OBJAVTE TAJOMSTVO, AKO PREKONAŤ KINETÓZU A UŽIŤ SI KAŽDÚ CESTU BEZ OBÁV!

ZBAVTE SA NEVOĽNOSTI PRI CESTOVANÍ RAZ A NAVŽDY: OBJAVTE TAJOMSTVO, AKO PREKONAŤ KINETÓZU A UŽIŤ SI KAŽDÚ CESTU BEZ OBÁV!

Určite to poznáte – sedíte v aute, autobuse, vlaku alebo lietadle a zrazu

Next
AKO SI PRIPRAVIŤ ÚŽASNÚ SOĽANKU SO ŠUNKOU A KAPUSTOU. POLIEVKA, KTORÁ ZVÍŤAZILA NAD VŠETKÝMI OSTATNÝMI POLIEVKAMI?

AKO SI PRIPRAVIŤ ÚŽASNÚ SOĽANKU SO ŠUNKOU A KAPUSTOU. POLIEVKA, KTORÁ ZVÍŤAZILA NAD VŠETKÝMI OSTATNÝMI POLIEVKAMI?

V dnešnej uponáhľanej dobe sa často stáva, že si na prípravu jedla nevieme nájsť

You May Also Like