NETRADIČNÉ MÓDY A SUBKULTÚRY: POHĽAD NA NEOBVYKLÉ ŽIVOTNÉ ŠTÝLY A ZÁUJMY

Ľudia sú fascinujúce bytosti. Naša schopnosť prispôsobiť sa rôznym situáciám, vytvárať nové nápady a spájať sa s inými na základe spoločných záujmov je úžasná. V dôsledku toho sa po celom svete vytvárajú rôzne subkultúry a módne trendy, ktoré odzrkadľujú naše jedinečné osobnosti a vášne. V tejto časti sa pozrieme na niektoré z týchto netradičných mód a subkultúr, ktoré si získali svoje vlastné komunity.

1. LOLITA MÓDNA SUBKULTÚRA

Lolita je japonská módna subkultúra, ktorá sa začala formovať v 90. rokoch 20. storočia. Je inšpirovaná viktoriánskymi a rokokovými štýlmi oblečenia, často s dôrazom na rozkošné a nevinné prvky. Lolitky (osoby, ktoré sa obliekajú do tohto štýlu) nosia veľké, nafúknuté sukne, čipkované blúzky a množstvo doplnkov ako čelenky, pančuchy a vreckovky. Lolita módna subkultúra má niekoľko podkategórií, ako sú Gothic Lolita, Sweet Lolita a Classic Lolita.

Zdroj: parhaatlahjaideat.com

2. STEAMPUNK

Steampunk je subkultúra založená na alternatívnej histórii, kde sa parný stroj stal dominantnou technológiou. Je inšpirovaný viktoriánskym obdobím a jeho estetika zahŕňa hodiny, kolesá, bronzové a medené materiály a retro-futuristické prvky. Steampunk komunita sa zaoberá nielen módnymi trendmi, ale aj literatúrou, filmom a hudbou. Členovia tejto subkultúry často nosia oblečenie s viktoriánskymi prvkami, ako sú korzety, cylindry a okuliare.

Zdroj: steampunktribune.com

3. FURRY FANDOM

Furry fandom je komunita ľudí, ktorí majú záujem o antropomorfické zvieratá – zvieratá s ľudskými vlastnosťami. Títo fanúšikovia sa často stretávajú na konferenciách a udalostiach, kde si vymieňajú informácie o svojich obľúbených postavách a tvorivých dielach. Mnohí furry fanúšikovia si tiež vytvárajú svoje vlastné “fursony” – zvieracie alter egá, ktoré reprezentujú ich osobnosti. Niektorí členovia tejto subkultúry nosia kostýmy zvierat, známe ako “fursuits”, aby sa stotožnili so svojimi fursonami.

Zdroj: oursaferschools.co.uk

4. COSPLAY

Cosplay (zloženina slov “costume” a “play”) je umenie obliekania sa a predstavovania si postavy z filmov, televízie, komiksov, videohier a iných médií. Cosplayeri navštevujú konvencie a udalosti, kde predvádzajú svoje kostýmy a vystupujú ako ich obľúbené postavy. Táto subkultúra sa začala formovať v 80. rokoch 20. storočia a odvtedy sa stala celosvetovým fenoménom.

Zdroj: japan-forward.com

5. BODY MODIFICATION

Body modification je subkultúra zameraná na zmenu ľudského tela prostredníctvom piercovania, tetovania, šarpania (scarification) a iných techník. Členovia tejto komunity hľadajú spôsoby, ako vyjadriť svoju individualitu a krásu prostredníctvom svojich tiel. Body modification zahŕňa širokú škálu praktík, od jednoduchých náušníc a tetovania až po extrémne zákroky, ako sú rozdelenie jazyka alebo implantáty pod kožou.

Zdroj: abc.net.au

Tieto netradičné módy a subkultúry sú len malou časťou toho, čo nás robí jedinečnými a zaujímavými. Každá z nich ponúka pohľad na neobvyklé životné štýly a záujmy, ktoré si získali svoje vlastné komunity po celom svete. Keďže sa ľudstvo bude ďalej rozvíjať a meniť, môžeme očakávať, že sa objavia nové a ďalšie fascinujúce subkultúry, ktoré budú odrážať naše nekonečné túžby po sebavyjadrení a spolupatričnosti.

Titulná fotografia: pexels.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
TAJOMSTVÁ VLÁDNYCH KONŠPIRÁCIÍ: PREHĽAD NAJZNÁMEJŠÍCH TEÓRIÍ O ZATAJOVANÝCH INFORMÁCIÁCH

TAJOMSTVÁ VLÁDNYCH KONŠPIRÁCIÍ: PREHĽAD NAJZNÁMEJŠÍCH TEÓRIÍ O ZATAJOVANÝCH INFORMÁCIÁCH

Svet konšpiračných teórií je fascinujúci a znepokojujúci zároveň

Next
IMPLÓZIA VS EXPLÓZIA: NIČIVÁ SILA FYZIKY!

IMPLÓZIA VS EXPLÓZIA: NIČIVÁ SILA FYZIKY!

Možno ste niekedy pozorovali ohňostroj, ktorý vytvára nádherné farebné vzory na

You May Also Like