PRESVEDČTE KAŽDÉHO ZAMESTNÁVATEĽA: AKO NAPÍSAŤ NEODOLATEĽNÝ MOTIVAČNÝ LIST, KTORÝ VÁS ODLÍŠI OD OSTATNÝCH!

Motivačný list je dôležitým nástrojom, ktorý môže poskytnúť potenciálnemu zamestnávateľovi hlbší vhľad do vašich schopností a ambícií. Je to váš prvý dojem, ktorý zamestnávateľ dostane ešte predtým, ako sa pozrie na váš životopis. Je to vaša príležitosť ukázať kto ste, a prečo by ste boli ideálnym kandidátom pre danú pozíciu.

Táto osobná prezentácia sa nesústreďuje len na to čo ste dosiahli, ale na to, aké hodnoty prinášate a akým spôsobom môžete prispieť k úspechu firmy. Je to vaše miesto na prezentovanie svojej jedinečnej kombinácie schopností, skúseností a osobných atribútov, ktoré vás odlišujú od ostatných uchádzačov.

AKO NAPÍSAŤ MOTIVAČNÝ LIST?

Písanie motivačného listu, ktorý zaujme zamestnávateľa, je ako tancovať na tenkom lade. Musíte nájsť správnu rovnováhu medzi prezentovaním svojich schopností a zároveň ukázať, že ste si vedomý kultúry a potrieb spoločnosti. Tu sú niektoré kroky, ktoré vám môžu pomôcť vykročiť správnou nohou:

1. Dôkladne si preštudujte pracovnú ponuku: Je dôležité, aby ste si dôkladne prečítali pracovnú ponuku a pochopili, čo zamestnávateľ hľadá. Vaša motivácia by mala byť jasne vyjadrená v kontexte konkrétnej ponuky.

2. Pripojte sa k zamestnávateľovi: Píšte tak, ako by ste hovorili s priateľom. Buďte prirodzení a autentickí. Ukážte, že rozumiete hodnotám a cieľom spoločnosti.

3. Využite príbehy a príklady: Miesto tvrdení, ako “Som skvelý v riešení problémov”, zdieľajte príbeh alebo konkrétny príklad, ktorý ukazuje, ako ste riešili problém na predchádzajúcom pracovisku.

4. Použite silné a aktívne slová: Slová ako “vytvoril”, “viedol” a “dosiahol” sú oveľa silnejšie a konkrétnejšie ako pasívne formulácie.

5. Zahrňte svoje kontaktné informácie: Nikdy nenechávajte zamestnávateľa hádať, ako sa s vami spojiť. Zahrňte svoje kontaktné informácie na začiatku alebo konci listu.

AJ TAKTO MÔŽE VYZERAŤ PRÍKLAD MOTIVAČNÉHO LISTU

Vážený pán/páni HR manažéri,

mám veľký záujem o pozíciu marketingového špecialistu, ktorú ponúkate v rámci vašej spoločnosti.

Počas svojej kariéry som získal bohaté skúsenosti v oblasti online marketingu, kde som pracoval na množstve projektov a kampaní. Pracoval som pre rôzne typy klientov a značiek, čo mi dalo príležitosť naučiť sa, ako prispôsobiť stratégie a taktiky rôznym trhom a cieľovým skupinám.

Môj najväčší úspech v tejto oblasti bol nárast návštevnosti webovej stránky klienta o 150% v priebehu šiestich mesiacov vďaka efektívnym e-mailovým kampaniam. Tento úspech ma motivuje pokračovať v tomto smere a hľadať nové a inovatívne spôsoby, ako zlepšiť online marketingové stratégie.

Verím, že moje skúsenosti a schopnosti by mohli byť cenným prínosom pre váš tím. Rád by som mal príležitosť stretnúť sa s vami a diskutovať o tom, ako by som mohol prispieť k vašim cieľom a ambíciám.

Ďakujem vám za prečítanie môjho motivačného listu a teším sa na možnú spoluprácu.

S pozdravom,

[vaše meno]

Pamätajte, že motivačný list nie je len o tom, aby ste sa predali. Je to aj o tom, ukázať, že rozumiete spoločnosti a jej potrebám. Ukázať, že ste ochotní a schopní prispieť k jej úspechu. A najviac zo všetkého, ukázať, že ste nadšený a motivovaný byť súčasťou ich tímu.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
VRCHOL ĽUDSKEJ ROZKOŠE: ORGAZMUS!

VRCHOL ĽUDSKEJ ROZKOŠE: ORGAZMUS!

Keď sa vedecká terminológia spája s čistým ľudským pôžitkom, niekedy sa stráca

Next
ZMENA ZAČÍNA 5. SEPTEMBRA: NÁRODNÝ DEŇ ABSTINENTOV PRINÁŠA ŠŤASTNEJŠÍ ŽIVOT

ZMENA ZAČÍNA 5. SEPTEMBRA: NÁRODNÝ DEŇ ABSTINENTOV PRINÁŠA ŠŤASTNEJŠÍ ŽIVOT

5

You May Also Like