ÚTULNÝ A FUNKČNÝ BYT, KTORÝ VÁS BUDE VŽDY TEŠIŤ: PREJDITE NA TEPLÉ TÓNY A VYTVORTE SI MALÝ RAJ

Vytvorenie útulného a funkčného priestoru v malom byte môže byť výzvou. Predstavte si to ako hru Tetriskaždý kus nábytku a dekorácie musí presne zapadnúť na svoje miesto, aby vytvoril harmonický a príjemný celok. Práve tejto hre sa dnes spoločne oddáme.

Na začiatku je dôležité si uvedomiť, že väčšia izba nie je vždy lepšia. Dokonca aj v malom byte môžete vytvoriť skutočný raj, miesto, kde sa budete cítiť pohodlne a šťastne. Kľúčom je správne využitie priestoru a farieb. A presne tomu sa budeme dnes venovať.

ZAČNIME S FARBAMI

Teplé tóny, ako sú hnedá, oranžová, žltá a červená, dokážu vytvoriť atmosféru útulnosti a pohodlia. Vytvárajú pocit, že ste obklopení slnečným svitom, aj keď je vonku pochmúrno. Dávajte si pozor, aby ste ich nepoužili príliš veľa. Môže to vytvoriť dojem menšej miestnosti ako skutočne je. Preto odporúčame kombinovať tieto teplé odtiene s neutrálnymi farbami, ako je biela, sivá alebo čierna.

Ako príklad môžeme uviesť obývačku, kde hlavným kusom nábytku je pohodlný gauč v teplom hnedom odtieni. Okolo neho sú potom umiestnené menšie kusy nábytku v bielych a sivých tónoch. To vytvára kontrast a zároveň zjemňuje hnedú farbu. K tomu pridajte niekoľko dekorácií v teplých tónoch, napríklad oranžový koberec alebo červené vankúše, a máte tu priestor, ktorý vyzerá útulne a zároveň je v ňom dostatok svetla.

VÝBER VHODNÉHO NÁBYTKU

V malých bytoch je dôležité maximalizovať využitie každého kúsku priestoru. Vyberte si nábytok, ktorý má viacero funkcií. Napríklad posteľ s úložným priestorom vám môže poslúžiť nielen na spanie, ale aj na uskladnenie sezónneho oblečenia alebo posteľnej bielizne. Stôl, ktorý môžete rozložiť, poslúži na jedenie, ale aj ako pracovný stôl. A čo tak stena plná poličiek? Môže slúžiť ako knižnica, miesto na umiestnenie rastlín a zároveň ako dekoratívny prvok.

Predstavte si, že sa vrátite z práce do svojho malého bytu. Vo vchode máte útulnú sedačku, kde si môžete vyzuť topánky a povesiť kabát. Potom prejdete do obývacej miestnosti, kde je pohodlný gauč obklopený poličkami plnými kníh a rastlín. Po chvíli relaxácie sa prejdete do kuchyne. Aj keď je malá, je plná skladovacieho priestoru a mať čistý a uprataný priestor vám umožní pripraviť si večeru v pokoji.

Dúfam, že tieto tipy a príklady vám pomôžu vytvoriť útulný a funkčný priestor v malom byte v teplých tónoch. Pamätajte, že kľúčom je správne využitie farieb a priestoru. Vaša kreativita a chuť experimentovať sú tým najlepším nástrojom na vytvorenie priestoru, kde sa budete cítiť ako doma.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
ODHAĽTE MOC PROGNÓZOVANIA: ZMEŇTE BUDÚCNOSŤ SVOJHO BIZNISU

ODHAĽTE MOC PROGNÓZOVANIA: ZMEŇTE BUDÚCNOSŤ SVOJHO BIZNISU

V tomto dynamickom svete, kde sa veci menia nevídanou rýchlosťou, je schopnosť

Next
NAJBEZPEČNEJŠIA FORMA ANTIKONCEPCIE: AKO VNÚTROMATERNICOVÉ TELIESKO CHRÁNI VAŠE TELO PRED OPLODNENÍM

NAJBEZPEČNEJŠIA FORMA ANTIKONCEPCIE: AKO VNÚTROMATERNICOVÉ TELIESKO CHRÁNI VAŠE TELO PRED OPLODNENÍM

Vnútromaternicové teliesko, známe aj ako IUD (Intrauterine Device), je malý

You May Also Like