ZOSKUPENIE SÍL, NADČASOVÁ KRÁSA A PÔVAB: FASCINUJÚCI PRÍBEH O SESTRÁCH HADID A ICH VPLYV NA SVET MÓDY

Nadčasová krása, odhodlanie a talent – to sú charakteristiky, ktoré definujú sestry Hadid. Gigi Hadid a Bella Hadid sú známe svojou úspešnou kariérou v modelingu. Tieto sestry sprevádza celosvetové uznanie a nespočetné množstvo nasledovníkov, pre ktorých sa v posledných rokoch stali inšpiráciou. V tomto článku sa pozrieme bližšie na ich fascinujúci život, kariéru, ale aj na skryté stránky, ktoré nás inšpirujú. Pozrime sa na zaujímavé aspekty ich života, ktoré ich robia príkladom a vzorom pre mnohých ľudí.

MÓDA V KRVI

Sestry Hadid, Bella a Gigi sa narodili do rodiny, ktorá je už od detstva spájaná s módou. Tradícia modelingového móla začala už ich matkou, Yolandou Hadid, ktorá sa stala úspešnou modelkou v 80. rokoch, a neskôr aj známou televíznou osobnosťou, kde sa stala známou vďaka reality show Skutočné paničky z Beverly Hills. V tejto umeleckej ceste pokračovali všetky jej deti: Bella, Gigi a Anwar. Rodina Hadidovcov je považovaná za jednu z najznámejších rodín v módnom priemysle, dokonca má prívlastok „prvá rodina módy“.

GIGI HADID

Skutočné meno Gigi Hadid je Jelena Noura Hadid. Gigi, narodená v apríli 1995, začala svoju kariéru modelky už od dvoch rokoch, keď pre Paula Marciana fotila kolekciu pre deti. Po malej pauze, už ako teenegerka, pokračovala vo svojej modelingovej kariére naplno.

Jej príjemná osobnosť a šarm ju rýchlo povzniesli na popredné miesta medzi svetovými modelkami. Gigi je známa svojím sebavedomým a nebojácnym vystupovaním na prehliadkových mólach. Jej kariéra raketovo stúpala, čo ju viedlo k spolupráci s mnohými slávnymi značkami. V roku 2016 bola vymenovaná za medzinárodnú modelku roku.

Zdroj: wolipop.detik.com

GIGI A JEJ SPOLUPRÁCA S NAJVÄČŠÍMI MÓDNYMI ZNAČKAMI

Gigi, už ako detská modelka pracovala pre Paula Marciana a jeho značku Baby Guess. Jej meno sa postupne začalo spájať s módnymi značkami ako Guess, Versace, H&M, Penshoppe, Balmain, Topshop, Max Mara, Calvin Klein, Messika Jewelry, Diane Von Furstenberg, Stuart Weitzman, Miu Miu, Fendi, Chanel, Marc Jacobs, Valentino, Michael Kors, Tommy Hilfiger a návrhármi ako Toma Forda Eyewear, Jean Paul Gaultier, Elie Saab, DSQUARED, Anna Sui, Jeremy Scott, Isabel Marant a Giambattista Valli.

Hadid sa objavila na obálkach medzinárodného magazínu Vogue (v rôznych štátoch) až 35krát v priebehu štyroch rokoch. Okrem toho ovládla aj obálky viacerých módnych časopisov: Cosmopolitan, Glamour, CR Fashion Book, Galore, Schön!, Numéro, Allure, W Magazine, LOVE Magazine, Jolie, The Daily, Teen Vogue, The Wall Street Journal, Elle, Dazed a Harper’s Bazaar.

Spolupracuje so značkou Maybelline, kde zaujíma miesto ambasádorky a hovorkyne. V januári 2016 sa stala globálnou ambasádorkou značky Tommy Hilfiger a viedla kampane pre spodnú bielizeň, oblečenie a vône. V tomto roku sa stala aj ambasádorkou značky Reebok, kde stála na čele kampane #PerfectNever.

Viackrát sa vyskytla na podujatiach ako Victoria’s Secret Fashion Show či New York Fashion Week, prvýkrát už ako 19ročná. Koncom roka 2016 vyhrala cenu za medzinárodnú modelku roka na ceremónii British Fashion Awards. Rok 2017 ukončila tým, že bola vyhlásená za jednu z Glamour ‘s Women of the Year.

OSOBNÝ ŽIVOT GIGI

V priebehu rokoch sa meno Gigi spájalo s viacerými hudobníkmi – najprv s austrálskym spevákom Codym Simpsonom, Joeom Jonasom a nakoniec aj s hviezdou skupiny One Direction – Zaynom Malikom. Spolu s ním v roku 2020 privítala na svet dcérku Khai. Od septembra 2022 je Gigi spájaná s Leonardom DiCapriom.

BELLA HADID

Bella, narodená v októbri 1996, si vybudovala vlastnú jedinečnú kariéru v módnom priemysle. Svojou výraznejšou exotickou krásou a tajomnou osobnosťou tiež dosiahla vynikajúcu kariéru, aj keď začala kariéru modelky neskôr ako jej sestra, v 16 rokoch. Stala sa jednou z najžiadanejších modeliek na svete.

Nie je to iba krása, ktorá ju charakterizuje – Bella je známa aj svojou angažovanosťou v humanitárnych aktivitách a bojuje za práva žien. Časopis Time ju zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta.

Zdroj: atrevida.com

BELLA A JEJ SPOLUPRÁCA S NAJPRESTÍŽNEJŠÍMI MÓDNYMI ZNAČKAMI

Svet ju začal spoznávať prostredníctvom spolupráce s najprestížnejšími módnymi značkami ako Dior, Versace, Chanel alebo Bulgari, Off-White, Tommy Hilfiger, Missoni, Roberto Cavalli, Tod’s, Fendi, Moschino, Albert Ferretti, Max Mara, Michael, Kors, Victoria’s Secret, Anna Sui, Ralph Lauren, Prabal Gurung, Brandon Maxwell a Jason Wu. Pracovala pre Diane von Fürstenberg, Marca Jacobsa, Balmain, Jeremyho Scotta, Philippa Pleina a Bottega Veneta.

Bella, tiež ako jej sestra, sa viackrát vyskytla na obálkach tých najprestížnejších časopisov ako Vogue, Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Allure, Pop, Elle, CR Fashion Book, GQ, W, Town and Country a Glamour, Unconditional, Gray, Editorialist, Wonderland ‘s 10th Birthday Issue, S Moda, Evening Standard, Teen Vogue a Seventeen Mexico.

Viackrát sa vyskytla na podujatiach ako Victoria’s Secret Fashion Show či New York Fashion Week. V roku 2016 bola odborníkmi z odvetvia zvolená pre Models.com za „Modelku roka“. V roku 2022 bola vyhlásená za modelku roka British Fashion Council organizáciou.

BELLA A JEJ OSOBNÝ ŽIVOT

Od apríla 2015 do augusta 2019 bola Hadid vo vzťahu s kanadským spevákom a skladateľom The Weekndom. V júli 2020 Bella začala radniť s umeleckým režisérom Marcom Kalmanom, s ktorým sa rozišla po troch rokoch randenia.

SESTRY HADID – DVOJITÁ SILA

Čo robí sestry Hadid skutočne výnimočnými, je ich vzájomná podpora a súdržnosť. Spoločne si navzájom fandia a povzbudzujú sa v ich úspechoch. Súťažia medzi sebou len v priateľskom duchu. Ich prepojenie s rodinnou históriou v módnom priemysle ich zjednocuje a zároveň im dáva jedinečný pohľad na túto kreatívnu oblasť.

VZOR PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ

Gigi Hadid a Bella Hadid sa v posledných rokoch stali inšpiráciou pre mnohých. Okrem svojho úspechu v módnom priemysle majú tieto talentované mladé ženy aj skryté stránky, ktorými pozitívne ovplyvňujú mnoho ľudí a sú pre nich príkladom.

Stali sa tvárou a hlasom pre mnoho charitatívnych organizácií, kde sa venujú otázkam, ktoré sú im blízke, vrátane ochrany životného prostredia, podpory mentálneho zdravia, pomoci pri prírodných katastrofách, podpory vzdelávania v rozvojových krajinách, v boji proti rasizmu a diskriminácii a podpory práv LGBTQ+ komunity.

Sú inšpiráciou vo viacerých otázkach:

  • Boj za environmentálnu udržateľnosť: Gigi a Bella odvážne bojujú za environmentálnu udržateľnosť a zmeny v módnom priemysle. Obávajú sa dôsledkov módy na životné prostredie a snažia sa presadiť udržateľnejšie praktiky vo svete módy – recykláciu a opätovné použitie oblečenia, ktoré znižujú environmentálne zaťaženie.
  • Podpora mentálneho zdravia: Sestry Hadid sa venujú ako modelky nie len fyzickému zdraviu, ale aj tomu duševnému. Otvorene hovoria o svojich osobných skúsenostiach s úzkosťou a depresiou, čím pomáhajú odstrániť stigmu spojenú s mentálnymi problémami. Podporujú organizácie, ktoré sa venujú mentálnemu zdraviu, a informujú svojich fanúšikov o dôležitosti starostlivosti o seba.
  • Pomoc pri prírodných katastrofách: Po zemetraseniach aktívne poskytovali pomoc a podporu postihnutým rodinám. Pomáhali s obnovou postihnutých oblastí a zdôrazňovali potrebu solidarity v ťažkých časoch.
  • Podpora vzdelávania detí v rozvojových krajinách: Obidve sestry si uvedomujú hodnotu vzdelania a bojujú za prístup k vzdelaniu pre deti v rozvojových krajinách. Podporujú organizácie zamerané na zlepšenie prístupu ku škole a vzdelávaniu pre tieto deti. Gigi osobne cestovala do krajín ako Senegal a Bangladéš, aby sa stretla so ženami a deťmi v núdzi a pomohla im.
  • Podpora v národných otázkach: Bella a Gigi v roku 2017 protestovali v New Yorku za to, aby sa odstúpilo od vtedy navrhovaného zákazu cestovania (známy ako moslimský zákaz) od prezidenta Donalda Trumpa. Pokladali za dôležité prihovoriť sa za imigrantov. Táto otázka sa ich bytostne týkala, keďže aj ich otec bol prisťahovalcom z Palestíny. Okrem iného sa Gigi aj Bella počas cesty organizovanej neziskovou organizáciou UNICEF, s ktorou úzko spolupracujú, stretli s utečencami z Bangladéšu a pomohli im zlepšiť životnú situáciu.
  • Boj proti rasizmu a diskriminácii: Sestry Hadid sa aktívne zapájajú do boja proti rasizmu a diskriminácii. Sú hrdé na svoje multiplicitné dedičstvo a poukazujú na potrebu uznania rôznorodosti a inkluzívnosti vo všetkých sférach života. Prejavili podporu hnutiu Black Lives Matter.
  • Podpora práv LGBTQ+ komunity: Bella a Gigi zviditeľňujú LGBTQ+ komunitu a bojujú za ich práva. Podporujú organizácie, ktoré bojujú za rovnaké práva a možnosti pre všetkých bez ohľadu na sexuálnu orientáciu.
  • Podpora filantropických projektov: Sestry Hadid sa vyskytovali na rôznych zbierkach a podujatiach, aby pomohli deťom a ľuďom z celého sveta. Gigi sa v roku 2016 zúčastnila na kulinárskej súťaži MasterChef, kde vyhrala až 25000 dolárov pre Global Lyme Alliance. Táto organizácia sa zaoberá lymskou boreliózou. Týmto vážnym ochorením trpí aj samotná Bella Hadid, jej matka Yolanda, aj mladší brat Anwar.

Gigi sa v tomto roku pripojila k ďalším osobnostiam pri filantropickom projekte, kde predávali tričká navrhované Gilesom Deaconom, 70% všetkých výťažkov išlo na charitu BBC Children in Need, ktorá poskytla peniaze deťom a mladým ľuďom so znevýhodnením.

Bella v roku 2018 dobrovoľne pomáhala pripraviť 500 jedál pre neziskovú organizáciu Bowery, ktorá poskytuje teplé jedlo, nocľah a bývanie ľuďom bez domova.

Bella Hadid darovala peniaze miestnym potravinovým bankám v NY a pre Feeding America, ktoré pomáhali ľuďom v čase COVIDovému lockdownu. Okrem toho prispievala charitatívnym organizáciám ako Preemptive Love, UNRWA USA a Middle East Children’s Alliance (MECA) na pomoc pri podpore utečencov. Po výbuchu v Bejrúte v Libanone oznámila, že poskytne finančný príspevok trinástim charitatívnym organizáciám v Libanone, najmä Libanonskému Červenému krížu.

Bella okrem iného vydražila svoje čižmy Miu Miu a prispela tak NHS Charities Together, federácii, v ktorej je zaregistrovaných 250 charitatívnych organizácií. Okrem toho vydražila aj návrhy oblečenia, ktoré vytvorila doma, a pomohla tak organizáciám Your Rights Camp a Feeding America.

Obidve sestry opakovane prispievali pre charitatívnu organizáciu Feeding America, ktorá je celoštátnou sieťou s viac ako 200 potravinovými bankami, ktoré kŕmia až 46 miliónov ľudí prostredníctvom potravinových špajz, vývarovní a prístreškov.

SESTRY HADID A ICH POZITÍVNY VZOR PRE NÁS OSTATNÝCH

Sestry Hadid, Gigi a Bella, sa stali symbolmi moderného módneho priemyslu a zároveň zábleskom inšpirácie pre mnohých. Sú známe pre ich odhodlanie, talent a nadčasovú krásu. Sú to modelky, sestry, filantropky, inovátorky a hlasom pre túto generáciu.

Sestry Hadid nám dokazujú, že úspech v modelingu neznamená mať len peknú príjemnú tvár, ale aj obrovskú zodpovednosť za to, ako využívajú svoju pozíciu vo verejnom záujme. So svojím veľkým dosahom pozitívne ovplyvňujú životy iných ľudí. Svojimi činmi a vyjadreniami sa stávajú hlasom pre generáciu mladých ľudí, ktorí hľadajú autenticitu a sebavedomie. Sú vzorom pre všetkých, ktorí sa snažia dosiahnuť svoje ciele bez ohľadu na prekážky, s ktorými sa stretávajú na ceste za úspechom.

Ich angažovanosť v dobročinných aktivitách nám pripomína, že ak máme možnosť pomôcť iným, nemali by sme váhať a mali by sme sa zapojiť do akcií, ktoré sú nám blízke a dôležité pre budúcnosť nášho sveta. Ich príbeh nás učí, že žiadne sny nie sú príliš veľké a že viera v seba a vášeň pre to, čo robíme, môže prekonať akékoľvek prekážky.

Titulná fotografia: vogue.co.uk
Zdroje: wikipedia.org, wikipedia.org, instargram.com, instagram.com, thelist.com, insider.com, lofficielusa.com, mamamia.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
PUD SEBAZÁCHOVY: SKRYTÁ SILA INŠTINKTU PREŽITIA

PUD SEBAZÁCHOVY: SKRYTÁ SILA INŠTINKTU PREŽITIA

Inštinkt prežitia nás drží pri živote aj v náročných životných podmienkach, v

Next
FERMENTOVANÉ POTRAVINY: PRASTARÁ METÓDA V MODERNOM ŠATE

FERMENTOVANÉ POTRAVINY: PRASTARÁ METÓDA V MODERNOM ŠATE

Fermentácia potravín sa v poslednej dobe dostáva do popredia aj vďaka rastúcemu

You May Also Like