ZMENA ZAČÍNA 5. SEPTEMBRA: NÁRODNÝ DEŇ ABSTINENTOV PRINÁŠA ŠŤASTNEJŠÍ ŽIVOT

5. september je dátum, ktorý je možno pre niektorých len obyčajným dňom v kalendári, zatiaľ čo pre iných znamená oveľa viac. Je to deň, kedy si osoby závislé na alkohole, ich rodiny, priatelia a celá spoločnosť pripomínajú význam abstinencie a jej pozitívne dopady na život. Je to deň, kedy sa človek môže rozhodnúť pre zmenu, pre lepší a zdravší život.

AKÝ JE ŽIVOT BEZ ALKOHOLU?

Ako sa mení život človeka, ktorý sa rozhodne pre cestu abstinencie? Povedzme si to na príkladoch.

Jeden z najvýraznejších benefitov života bez alkoholu je zlepšenie fyzického zdravia. Alkohol je toxická látka, ktorá poškodzuje takmer každý orgán v tele, najmä pečeň, srdce a mozog. Po ukončení konzumácie alkoholu sa telo začína postupne regenerovať. Pečeň sa zbavuje toxínov, krvný tlak sa stabilizuje, srdcová frekvencia sa upravuje na normálnu úroveň a mozog začína fungovať lepšie.

Akoby sa zrazu v zahalenej krajine rozžiarilo slnko a lesy, polia začali opäť kvitnúť.

Ďalším významným benefitom je zlepšenie duševného zdravia. Alkohol často maskuje skutočné emócie a problémy, zatiaľ čo abstinencia umožňuje človeku čeliť svojim problémom a naučiť sa ich riešiť bez útočiska v alkohole. Prináša to lepšiu sebareflexiu, sebapoznanie a sebaúctu. Je ako prechádzka v lese, kde sa človek najprv stráca, ale nakoniec nájde svoju cestu a s ňou aj nové pochopenie seba samého.

Tretím, nemenej dôležitým benefitom je zlepšenie sociálnych vzťahov. Alkohol často spôsobuje konflikty v rodinnom a priateľskom prostredí. Abstinencia môže tieto konflikty zmierňovať a pomáhať pri obnove vzťahov.

V neposlednom rade je tu benefit vo forme zlepšenej finančnej situácie. Alkohol nie je len zdravotne škodlivý, ale aj finančne náročný. Peniaze, ktoré by sa inak minuli na alkohol, sa môžu investovať do zdravšieho životného štýlu, do koníčkov, do vzdelania alebo do rodiny.

5. september je teda deň, kedy si pripomíname, aké to je žiť bez alkoholu. Je to deň plný príbehov odvahy, sily a nádeje. Je to deň, kedy si pripomíname, že život bez alkoholu stojí za to.

Aký máte vzťah ku alkoholu? Napíšte nám do komentára.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
PRESVEDČTE KAŽDÉHO ZAMESTNÁVATEĽA: AKO NAPÍSAŤ NEODOLATEĽNÝ MOTIVAČNÝ LIST, KTORÝ VÁS ODLÍŠI OD OSTATNÝCH!

PRESVEDČTE KAŽDÉHO ZAMESTNÁVATEĽA: AKO NAPÍSAŤ NEODOLATEĽNÝ MOTIVAČNÝ LIST, KTORÝ VÁS ODLÍŠI OD OSTATNÝCH!

Motivačný list je dôležitým nástrojom, ktorý môže poskytnúť potenciálnemu

Next
DESIATA AKO ZDRAVÝ ZÁKLAD DŇA: AKO MODERNÍ RODIČIA PRISPIEVAME K ENERGICKEJ A ZDRAVEJ BUDÚCNOSTI NAŠICH ŠKOLÁKOV

DESIATA AKO ZDRAVÝ ZÁKLAD DŇA: AKO MODERNÍ RODIČIA PRISPIEVAME K ENERGICKEJ A ZDRAVEJ BUDÚCNOSTI NAŠICH ŠKOLÁKOV

Výživná desiata predstavuje dôležitú súčasť každého školského dňa

You May Also Like