NEKONEČNÝ ZDROJ ŽIVOTNEJ ENERGIE: JE NA ČASE AKTIVOVAŤ V SEBE KUNDALINI

Tajomnosť, zvedavosť, ale aj strach. Tri slová, ktoré sa s Kundalini spájajú azda najčastejšie. Videli ste videá s ľuďmi, ktorých pohyby boli nekoordinované a zvuky, ktoré vydávali až desivé? Napriek tomu vás láka pochopiť, čo sa s človekom v týchto momentoch deje? Kundalini telo na energetickej úrovni oživuje a jej sídlom je ľudský mozog. A hoc tomu v tomto kroku neveríte, dokáže s vašou mysľou, životom a jeho prežívaním urobiť zázraky. Orgazmický pocit blaženosti a spojenie s vlastným ja. Naša životná energia, spiaca v spodnej časti chrbtice alebo tiež energia Kundalini pomáha presunúť pozornosť z hlavy do tela a srdca. Jej aktiváciou prichádza nielen k vedomému kráčaniu životom. Do ničoho sa nevrhajte po hlave. Prebúdzanie musí byť nenútené a dosiahnuť sa dá iba vtedy, ak ide o skutočné želanie duše.

HADIA SILA

Poznal ju už Hippokrates, ktorý v nej našiel symbol pre medicínu, keďže hadí jed má nielen obrovskú silu, ale dokáže aj liečiť. Práve preto sa Kundalini veľmi často zobrazuje ako symbol dvoch hadov, prepletených okolo seba. Aj v tomto prípade ide o čitateľný odkaz. Sankrastický termín, ktorý sa prekladá ako „špirálová sila“ poukazuje tiež na prebudenie a rovnováhu čakier. Podobá sa vzoru dvojitej špirály DNA. Prapôvodná energia, ktorej skúmaniu sa venuje mnoho jogínov, liečiteľov, ale aj vedcov predstavuje skrytý potenciál každého z nás. Otázkou je, či v spodnej časti chrbtice zostane navždy zvinutá alebo ju dokážeme a predovšetkým, chceme prebudiť.

VEDELI STE, ŽE…?

Kundalini energia je prítomná už v čase, keď sa v tele matky začína vyvíjať plod a pri narodení sa vinie od spodnej časti chrbtice. Zdroj, ktorý je neustále k dispozícii, Univerzálna energia prítomná v celom vesmíre, v každej jednej veci aj v atómoch. Nekonečný zdroj Kundalini je nám k dispozícii takpovediac neustále a napojiť sa ňu môžeme kedykoľvek. Pri plnej aktivácii so sebou prináša naozaj až orgazmický pocit blaženosti. Za všetko môže prebudená energia stúpajúca po chrbtici a prechádzajúca energetickými centrami alebo tiež čakrami. Na mieste je otázka, čo sa v priebehu jej prúdenia na rôznych úrovniach udeje. Kundalini energia začne stúpať a naráža na rôzne formy napätia a predovšetkým bloky, ktoré nám bránia žiť naplno, ale aj v radosti, láske, harmónii a pochopení. Jednotlivé bloky rozpúšťa až dovtedy, kým nedokáže voľne prúdiť. Práve tento proces prináša pokoj, úľavu a ľahké plynutie so všetkým, čo nám život servíruje. A ešte niečo! Pomáha presunúť pozornosť z hlavy do srdca a spája nás so skutočným JA.

AKO PREBUDIŤ SILU KUNDALINI?

Účinnými technikami sú vedená joga, meditácie, pohyb, dych aj zvuk. Prostredníctvom nich sa posilňujú kanály energetického systému a telo sa pripravuje na zvýšený tok kunadalini. Myseľ je koncentrovanejšia, pozornejšia a kľudnejšia. Jedinečná energia však môže narastať mnohými inými spôsobmi. Rovnomerne, pomaly, nečakane až odzbrojujúco. Ale aj ako blesk z jasného neba, ktorý doslova prejde chrbticou a otvorí čakry dokorán. Tak či onak, nebráňte sa zážitku, ktorý je silnejší, ako čokoľvek čo ste doteraz zažili. Dokonca ani v tom prípade, ak so sebou prinesie fyzické či emocionálne príznaky, akými sú potenie, nevoľnosť či nárast energie. Kundalini energiu je vhodné aktivovať ak so životom bojujete, postrádate radosť, trápi vás únava, vyčerpanie a prázdnota. Aj vtedy ak máte pocit, že nie ste sami sebou alebo chcete jednoducho na svojej ceste sebarozvoja napredovať.

PREBUDENÁ KUNDALINI ENERGIA:

  • otvára srdce,
  • zvyšuje vibráciu,
  • prináša vyššie vedomie,
  • otvára dvere duševným schopnostiam,
  • podporuje kreativitu.

NEBEZPEČNÁ TECHNIKA?

Napriek všetkým vysvetleniam ste sa nezbavili pocitu, že ide o niečo nebezpečné? Pracovať s kunadalini energiou vyžaduje čas aj poznanie. V tom prípade sa tento druh strachu stráca. Avšak, netreba zabúdať na to, že príliš silné techniky môžu bloky v tele „rozprúdiť“ extrémnym spôsobom a tiež vyplavovať nespracované emócie. Práve tie sú pre ľudí strašiakom a dôvodom, prečo z cesty utekajú. Odporúčania teda znejú jasnou rečou. Netlačte na seba, nechcite okamžité výsledky a predtým, ako s kunadalini energiou pracovať začnete, venujte pozornosť čakrám. Potrebujú zharmonizovať a na celý proces sa pripraviť.

Titulná fotografia: yogahub.co.uk

Total
0
Shares
Prev
AKO FUNGUJE ALGORITMUS INTERNETOVÝCH VYHĽADÁVAČOV?

AKO FUNGUJE ALGORITMUS INTERNETOVÝCH VYHĽADÁVAČOV?

Vysvetlíme si to zjednodušene na príklade z bežného života

Next
NECHAJTE SA UNIESŤ VLNOU THAJSKÝCH CHUTÍ: PAD THAI VO VÁS ZANECHÁ ZÁŽITOK

NECHAJTE SA UNIESŤ VLNOU THAJSKÝCH CHUTÍ: PAD THAI VO VÁS ZANECHÁ ZÁŽITOK

Predtým, než sa pustíme do samotnej prípravy tohto známeho thajského jedla, je

You May Also Like