SEXTING: MODERNÁ FORMA INTIMITY S RIZIKAMI

V dnešnom svete sa digitalizuje úplne všetko, a tak bola len otázka času, kedy sa do tejto roviny prenesie aj intimita. Sexting môže byť pikantným dobrodružstvom, ktoré okorení bežnú komunikáciu. No ako aj pri sexe, aj tu platí, že treba vždy použiť “ochranu“, pretože táto zábavná forma komunikácia môže prinášať riziká.

ČO TO VLASTNE SEXTING JE?

Názov tejto lascívnej aktivity je zložením dvoch slov – SEX a TEXTING. Z týchto slov teda vyplýva, že ide o proces zdieľania sexuálne nabitých správ, fotografií alebo videí cez mobilné aplikácie alebo platformy. Táto forma intímnej komunikácie môže byť zábavnou a vzrušujúcou súčasťou partnerského vzťahu, ak sa odvážlivci rozhodnú zdieľať svoju vášnivú stránku na diaľku. Sextingom teda môžete priniesť niečo nové a rozdúchať plameň vášne aj v dlhodobom vzťahu.

AKÉ RIZIKÁ MÔŽE PRINIESŤ?

Aj keď sexting prináša vzrušenie do inak obyčajnej komunikácie, existujú tu určité riziká, nad ktorými sa oplatí zamyslieť:

Opatrnosť je namieste: Predsa len nechcete, aby vašu sexi fotku, či video videl napríklad váš šéf, či mama. Uistite sa, že viete s istotou, kto je príjemcom týchto správ. Radšej aj trikrát skontrolujte, komu tento explicitný obsah posielate. Vyhnete sa problému, že sa dostane do nesprávnych rúk a telefónu.

Bezpečnosť a súkromie: Myslite na to, že obsah, ktorý ste odoslali, môže byť uložený či zaznamenaný na tisícoch zariadení a serveroch. Ak stratíte svoje zariadenie alebo si na vás zgustnú hackeri, váš sexi obsah môže byť vo veľkom nebezpečenstve. Ale prečo sa trápiť s ukladajúcimi sa správami? Použite aplikácie s automatickým zmazaním správ a zabezpečeným šifrovaním. Váš telefón a aplikácie potrebujú niečo viac ako len slová o láske a dôvere – a to silné heslá a zabezpečené nastavenia. Tie vám pomôžu minimalizovať riziko neoprávneného prístupu.

Možné právne dôsledky: Sexting môže mať temnú stránku, najmä ak sa týka neplnoletých alebo zasahuje do súkromia iných ľudí. Sexting je veľmi populárny medzi tínedžermi, avšak treba mať na pamäti platné právne predpisy. Dajte si dobrý pozor, aby ste sa zrazu neocitli v kategórii s distribúciou detskej pornografie alebo šírením nevhodného obsahu.

Obojstranný súhlas: Nezabudnite na tieto dôležité atribúty: komunikáciu a súhlas. Je dôležité, aby obaja partneri vyjadrili jasný súhlas a boli si vedomí dôsledkov tohto rozhodnutia. Sexting by mal byť záležitosťou založenou na dôvere. Uistite sa, že svojmu partnerovi veríte, a že sa obaja zhodujete na obsahu správ, a s akými rizikami sa stretávate. Stanovte si pravidlá sextingu, a so svojím partnerom sa porozprávajte o hraniciach, želaniach a súhlase.

Zdroj: dkt.com

NOVÝ ROZMER INTIMITY

Experimenty v sexuálnej oblasti tu máme od nepamäti. Sexting sa vyvinul spolu s digitálnym svetom a našou neustálou online aktivitou. Čokoľvek čo prinesie pôžitok zúčastneným stranám v sexuálnom styku, je povolené, a experimenty a nové podnety priam žiadúce. Okoreniť si stereotyp nikdy nebolo jednoduchšie, takže ak vás sexting láka, smelo do toho. Pri dodržaní stanovených pravidiel môže byť sexting zaujímavým spestrením a môže vám pomôcť naštartovať aj komunikáciu o vašich či partnerových najhlbších túžbach.

SEXTING AKO SÚČASŤ MODERNEJ SEXUALITY

Sexting je ako adrenalínová jazda virtuálnym svetom, plná zábavy a pokušenia. No nezabudnite, že okrem zábavnej jazdy prichádzajú aj riziká. Vaša virtuálna vášeň by mala byť vždy tak bezpečná ako je zábavná, čiže dôvera, komunikácia a ochrana súkromia sú kľúčovými prvkami bezpečného dobrodružstva. Pamätajte, že váš sexuálny život a súkromie sú dôležité a mali by byť chránené aj v digitálnom svete. Takže si zapnite svoje digitálne bezpečnostné pásy a užite si túto jazdu naplno.

Titulná fotografia: medium.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
ZBOHATNITE VO SVOJOM SPÁNKU: VYBUDUJTE SI PASÍVNY PRÍJEM A STAŇTE SA FINANČNE NEZÁVISLÝM

ZBOHATNITE VO SVOJOM SPÁNKU: VYBUDUJTE SI PASÍVNY PRÍJEM A STAŇTE SA FINANČNE NEZÁVISLÝM

Ako by ste sa cítili, keby ste mohli zarábať peniaze aj vo chvíľach, keď spíte,

Next
WAGASHI: JAPONSKÁ SLADKOSŤ ALEBO UMELECKÉ DIELO?

WAGASHI: JAPONSKÁ SLADKOSŤ ALEBO UMELECKÉ DIELO?

Pri pohľade na malé, drobné a farebné kreácie rôznych tvarov na chvíľu každý

You May Also Like