BEŠTIA 666 ALIAS ALEISTER CROWLEY: ZVRÁTENÝ ŽIVOT DESIL AJ JEHO RODIČOV

Vyrastal v prísne puritánskej rodine, a to je možno jeden z dôvodov, prečo sa Aleister „odtrhol z reťaze“ a robil všetko to, čo v spoločnosti bolo nemorálne. Ba čo viac, zvrátené, skazené a absolútne nepochopiteľné.

ŽIVOT S FANATICKÝM KAZATEĽOM

Aleister Crowley sa narodil 12. októbra 1875 v Anglicku a jeho celé meno bolo Edward Alexander Crowley. Jeho otcom bol inžinier, ktorý sa tejto profesii nikdy nevenoval. Za ženu si vzal Emily Berthu Bishopovú, ktorí boli členmi vnútorného kruhu protestantského náboženského hnutia Plymouthské bratstvo. Aj preto Aleister vyrastal v uzatvorenej domácnosti Bratstva. Hrať sa mohol len s deťmi, ktorých rodiny zdieľali rovnakú vieru. Zaujímavosťou je, že jeho otec bol fanatickým kazateľom a tak sa aj bežné dni jeho syna krútili okolo štúdia Biblie a súkromného vyučovania. Zdá sa, že čudnosť a inakosť dostal do vienka aj keď, nikto nemohol predpokladať, čo za zvráteného človeka z neho vyrastie. Predsa len, ak sa vlastná mama vyjadrí o svojom synovi ako o antikristovi, ktorý nikdy nebral ohľad na nikoho iného, nebude všetko s kostolným poriadkom.

EXTRÉMNE TALENTOVANÉ MONŠTRUM?

Napriek tomu, že sa v priebehu rokov prepracoval Aleister Crowley k nálepke najskazenejšieho človeka planéty, niekoľkokrát bol zatknutý, zlákali ho drogy, okultizmus či rôzne sexuálne chúťky, zdá sa, že jeho záujmy prevyšovali možnosti bežných ľudí. Venoval sa maľovaniu, astrológii, horolezectvu, šachu, cestovaniu, označoval sa za spisovateľa, okultistu, mága aj jogína. A prečo aj nie. Dedičstvo po otcovi, ktorý vlastnil lukratívny pivovar mu prinieslo pohodlný život bez akéhokoľvek nedostatku. A tak v duchu hesla „nič nie je nemožné“ aj žil. A to doslova. Opustil cestu, po ktorej ho viedli rodičia a mama sama nemala ďalej na neho žiadny dosah a vplyv.

NOVÁ CESTA

Prísna náboženská výchova mladému chlapcovi nevyhovovala. Rebeloval proti kresťanskej morálke, čo jeho mama veľmi zle znášala. Kým ona ho označila za antikrista, sám o sebe hovoril ako Beštii 666. Venoval sa magickým rituálom, vyvolával démonov, založil si vlastné náboženstvo a cudzie mu neboli ani drogy. V roku 1895, potom ako dokončil Malvern College and Tonbridge School, začal navštevovať Trinity College v Cambridge. A hoci jeho pôvodným plánom bolo študovať filozofiu, nakoniec skončil pri anglickej literatúre. V najkrajšom období života, ako ho on sám opisoval sa rozhodol vydať na cestu mysticizmu a okultizmu. Zachutil mu však aj bohatý sexuálny život so ženami ľahších mravov, či ženami, ktoré náhodne stretol. A keďže chcel vyskúšať všetko, po chuti mu boli aj homosexuálne vzťahy. Nie je žiadnym tajomstvom, že so ženami, ale aj mužmi vykonával rôzne magické sexuálne rituály. Napriek tomu, že v tých časoch bola homosexualita v Anglicku trestným činom. Zhýralý život, telesná rozkoš a vášeň zvíťazili.

LÁSKA S POCHOPENÍM

V roku 1903 sa Aleister oženil s istou Rossou Kollyovou, ktorá nielen zvládala jeho osobnosť, ale mala pre ne pochopenie a s veľkou láskou ho vo všetkom podporovala. Šťastný manžel sa netajil tým, že počas svadobnej cesty spoločne vyvolávali egyptských bohov. Rodičia, ktorým až dve deti v útlom veku zomreli neustáli manželskú krízu. A kým Rossa sa utápala v alkohole, Aleister sa vrátil na staré chodníčky plné drog, okultizmu, zvláštnych rituálov a prostitútok. Zhýralé? Ešte stále nie dostatočne. Vrcholom okultizmu bolo podľa neho vyvolávanie démona Choronza v alžírskej púšti, kde sa mu mal zjaviť jeho anjel strážny, ktorý mu dokonca nadiktoval Knihu zákona, ktorej hlavné posolstvo samotný autor už v zásade žil. „Jediným zákonom nech je – rob si, čo chceš.“

POÉZIA PLNÁ PORNA

Zvláštna až odpudzujúca povaha Aleistera Crowleya sa odrazila aj v jeho tvorbe. Poézia, ktorú písal bola plná porna, erotických zážitkov a praktík, pri opise ktorých sa nie jednému čitateľovi zdvíhal žalúdok. Ak by ste čakali, že po mnohých nepríjemnostiach „zatiahol ručnú brzdu“, mýlite sa. Najskazenejší človek planéty pritvrdil. Erotikou neuspel, vytiahol drogy. Kniha Denník drogového zloducha bola stiahnutá z predaja. V Psychológii hašiša však stihol opísať návykovú látku ako prostriedok k nadzmyslovému svetu. Oveľa škandalóznejšie bolo odporúčanie ku knihe Beštia 666. Crowley hovorí o tom, že už malé deti by mali byť svedkami sexuálnej činnosti či pôrodov, aby faloš a záhada údajne neotupovala ich myseľ.

TAJNÝ AGENT S VLASTNÝM NÁBOŽENSTVOM

Vynaliezavý Aleister svoje názory nielen šíril, on na nich aj zarábal. Dával lekcie okultizmu, vykonával magické rituály, verejne vyvolával antických bohov. Počas prvej svetovej vojny odišiel do Ameriky, kde sa zdokonaľoval v mágii a údajne pracoval aj pre britskú tajnú službu. Čas strávený v Amerike ho priviedol k myšlienke na vlastné náboženstvo. Po skončení vojny sa usadil na Sicílii a založil opátstvo Theléma, v ktorom ľudia nežili podľa pravidiel, ale v súlade so slobodnou voľou a potešením. To našiel zakladateľ antikláštora v heroíne a tak jeho chúťky opäť raz vzrástli. V opátstve boli zavedené nielen okultistické obrady, ale aj nechutná sexuálna mágia. Tieto praktiky zapríčinili jeho vykázanie z Talianska a neskôr aj z Paríža. Aleister Crowley zomrel v roku 1947 na zápal pľúc a medzi jeho prívržencami sa šírili rôzne dohady a nadpozemské príčiny jeho smrti. Veď, ako inak!

Titulná fotografia: lamag.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
ZABUDNITE NA BEŽNÝ TURIZMUS: POZRITE SA NA GRÓNSKO OČAMI DOBRODRUHA A OBJAVTE JEHO NAJMENEJ ZNÁME STRÁNKY

ZABUDNITE NA BEŽNÝ TURIZMUS: POZRITE SA NA GRÓNSKO OČAMI DOBRODRUHA A OBJAVTE JEHO NAJMENEJ ZNÁME STRÁNKY

Grónsko, najväčší ostrov na svete, je zahalený do tajomstiev a temných príbehov

Next
CHAČAPURI: POKLAD TRADIČNEJ GRUZÍNSKEJ KUCHYNE

CHAČAPURI: POKLAD TRADIČNEJ GRUZÍNSKEJ KUCHYNE

Chačapuri, tento lahodný a zároveň jednoduchý pokrm, má svoje korene v

You May Also Like