ZAŽITE ÚŽASNÝ RODINNÝ ZÁŽITOK: SVET MEDÚZ ČAKÁ NA VÁS V NEĎALEKEJ PRAHE

Praha, hlavné mesto našich bratov, je známa svojimi historickými pamiatkami, úžasnou architektúrou a bohatou kultúrou. No čo by ste povedali na trochu netradičný výlet do sveta tajomných a fascinujúcich tvorov – medúz? Dnes vás zavedieme do Sveta medúz, ktorý sa nachádza v nákupnom centre Arkády Pankrác.

AKO VZNIKLA TÁTO NEVŠEDNÁ ATRAKCIA?

Táto jedinečná atrakcia vznikla v roku 2019 z vášne a zvedavosti českých biológov a akvaristov. Títo odborníci boli fascinovaní krásou, tajomstvom a komplexnosťou života medúz. Rýchlo si uvedomili, že aj napriek tomu, že medúzy patria medzi najstaršie žijúce organizmy na Zemi (existujú už viac ako 500 miliónov rokov), stále zostávajú pre mnohých ľudí neznámym a nedostatočne preskúmaným svetom.

A tak sa rozhodli vytvoriť miesto, kde by mohli široká verejnosť i odborníci spoznať tieto úžasné stvorenia bližšie. Pre realizáciu svojej vízie zvolili moderný obchodný komplex Arkády Pankrác v Prahe. Tak začala ich cesta za vytvorením jedného z najväčších a najmodernejších akvárií s medúzami v Európe.

ZAUJÍMAVOSTI

1. Unikátne druhy medúz: Svet medúz ponúka návštevníkom možnosť spoznať viac ako 30 druhov týchto fascinujúcich tvorov. Mnohé z nich sú veľmi vzácne a ťažko sa nachádzajú v iných akváriách. Medzi najobľúbenejšie patria napríklad obrovské atlantické medúzy, ktoré vážia až 30 kilogramov alebo drobné kryštalicky čisté medúzy, ktorých telo je takmer úplne priesvitné.

2. Interaktívne exponáty: Okrem pozorovania rôznorodých druhov medúz môžu návštevníci aj experimentovať s interaktívnymi displejmi a dozvedieť sa viac o živote týchto stvorení. Napríklad môžete sledovať, ako sa menia farby medúz pod vplyvom rôznofarebného osvetlenia alebo sa naučiť o tom, ako dokáže jedna malá medúza vyprodukovat tisíce potomkov.

3. Edukačné programy: Svet medúz ponúka aj rôzne edukačné programy pre školy, skupiny či jednotlivcov. Návštevníci majú možnosť naučiť sa o biológii, výskume a ochrane medúz od skúsených odborníkov.

4. Relaxačný zážitok: Pozorovanie medúz ako sa pohybujú vo svojom akváriu s jemnými a hypnotickými pohybmi je mimoriadne relaxačné. Mnohí návštevníci prichádzajú do Sveta medúz nielen za vzdelaním, ale aj za uvoľnením od každodenného stresu.

5. Fotogenické prostredie: Ak hľadáte miesto na jedinečné fotografie, Svet medúz je ideálnou voľbou. S kontrastom tmy a farebných svetiel vytvára úchvatné zábery, ktoré budete chcieť zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou.

VSTUP DO SVETA MEDÚZ

Svet medúz v obchodnom centre – Arkády Pankrác ponúka unikátne prostredie, kde návštevníci môžu spoznať tieto zaujímavé živočíchy. Pri vstupe do expozície sa ocitnete v podmanivej atmosfére so špeciálnym osvetlením a farebnými efektami. Okolo vás budú stáť obrovské akváriá plné rôznych druhov medúz.

Najprv si môžete prezrieť menšie druhy medúz, ako sú napríklad Aurelia aurita alebo Chrysaora hysoscella. Tieto drobné a jemné tvory zaujmú svojou priesvitnosťou a ľahkým pohybom vo vode. Často ich nájdete aj v našich moriach a oceánoch.

V ďalších častiach expozície uvidíte väčšie a impozantnejšie druhy medúz, ako je Rhopilema nomadica alebo Catostylus mosaicus. Tieto majestátne bytosti upútajú pozornosť svojimi veľkými telami a dlhými chápavými ramenami.

ZÁBAVA PRE CELÚ RODINU

Svet medúz nie je len o obdivovaní týchto fascinujúcich tvorov, ale aj o vzdelaní a zábave pre celú rodinu. V centre nájdete informačné panely, ktoré vás naučia o živote medúz, ich zaujímavých schopnostiach a význame v ekosystéme. Mladší návštevníci si môžu vyskúšať interaktívne hry a kvízy, ktoré im pomôžu lepšie spoznať svet medúz.

Ako bonus na konci expozície môžete navštíviť obchod so suvenírmi, kde nájdete rôzne predmety s motívom medúz – od plyšových hračiek po šperky či tričká.

ZÁVER

Svet medúz v Arkádách Pankrác je skutočne unikátnym miestom, ktoré stojí za návštevu. Je to ideálny tip na výlet pre rodiny s deťmi, ale aj pre dospelých, ktorí chcú zažiť niečo nové a iné. Preto neváhajte a pridajte tento zázračný svet do svojho zoznamu miest na navštívenie pri vašej ďalšej návšteve Prahy. Ako hovorí jedno staré príslovie: “Kto sa raz pozrie do očí medúze, už nikdy nezabudne na jej tajomný svet.”

Titulná fotografia: flowee.cz

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
ČO O VÁS VIE INTERNET? AKO ZISTIŤ A CHRÁNIŤ SVOJU DIGITÁLNU STOPU PRED ZNEUŽITÍM

ČO O VÁS VIE INTERNET? AKO ZISTIŤ A CHRÁNIŤ SVOJU DIGITÁLNU STOPU PRED ZNEUŽITÍM

Keby ste sa spýtali našich predkov, čo si myslia o digitálnej stope,

Next
KYBERŠIKANA: BOJ PROTI NEVIDITEĽNÉMU NEPRIATEĽOVI V DIGITÁLNOM SVETE

KYBERŠIKANA: BOJ PROTI NEVIDITEĽNÉMU NEPRIATEĽOVI V DIGITÁLNOM SVETE

Kyberšikana predstavuje jednu z foriem šikany, ktorá sa v dnešnej dobe stáva

You May Also Like