JEDZ, MODLI SA A MILUJ V TALIANSKU

„Ciao, bella,“ ozýva sa z kaviarničky v historicky zašitej uličke a vy miernym úsmevom v duchu súhlasíte, že táto talianska dovolenka vám teda prirástla k srdcu. Taliani nie sú len všeobecne známymi pouličnými pokrikovačmi, ale sú to skutoční gentlemani, ktorí vedia, po čom nielen ženské srdce túži. Táto krajina spolu s jej obyvateľmi je dokonalým prototypom životnej pohody. Dobre sa najesť, kvalitne napiť, pokochať nádhernými scenériami, dopriať si sladký dezert na morom obmývanej promenáde a v opálenom tele sa cítiť ako ryba vo vode. Veď predsa, siesta!

DOVOLENKA V TALIANSKU ALEBO AJ VÍŤAZMI SA STÁVAJÚ PIESOČNATÉ PLÁŽE

Taliansko je jedinečnou dovolenkovou destináciou zaručujúcou oddych a relax, ktorý vás vytrhne z každodenných starostí. Talianske pláže sa vyznačujú svojou nekonečnosťou a piesok nájdete naozaj všade. Taliansko je ideálnou voľbou pre gurmánov, milovníkov histórie a piesočnatých pláží. Podotýkame, že taliansky jazyk nie je prekážkou, pretože tu sa dohovoríte srdcom.

(Zdroj: pexels.com)
DOPRAJTE SI DOVOLENKU PRI MORI V BIBIONE

Moderné a obľúbené letovisko Bibione láka svojou polohou každoročne množstvo Slovákov. Leží len 80 km severne od Benátok, takže o romantiku máte vopred postarané. Privíta vás tu bezpečné azúrové more, zdravá stredomorská kuchyňa, množstvo taverničiek a pizza na každom rohu. Degustačné vínne večery a vôňa olív či rýb sa vám vryjú hlboko pod kožu. Navyše sa do Bibione pohodlne dopravíte autom alebo pokojne aj autobusom. Stačí si len vybrať.

TAK TEDA DOVOLENKA AUTOM ALEBO AUTOBUSOM?

Taliansko autom je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Ľahko sa tam dostanete po vlastnej osi a prívetivé pláže oceníte vy aj vaše ratolesti. Je to skutočne pohostinná krajina a miestami sa tam cítite ako v raji. Ak si vyberiete cestu autobusom, musíte rátať s dĺžkou cesty, s povinnými prestávkami, možno obmedzenou pohodlnosťou, ale zase na druhej strane spoznáte nových ľudí a cesta vám ubehne veselšie. Autom je najlepšie vyraziť cez Rakúsko, kde si prestávku po cca 10 hodinách môžete urobiť pri nádhernom Comskom jazere. Ďalej môžete pokračovať do Milána, ktoré sa nachádza len hodinu cesty od spomínaného jazera, a vychutnať si tak čaro historického talianskeho veľkomesta. Z Milána podľa vašich preferencií pokračujte priamo do Bologne alebo rovno do rozprávkového Toskánska. Takýto road trip si naplánujte so svojou rodinou alebo milovanou osobou a bez výčitiek vezmite aj svojho psa. V prípade, že chcete zamieriť rovno k moru, z Bologne sú to približne 2 hodiny cesty do jedného z európskych mikroštátov San Marina alebo zvoľte trasu na opačnú stranu pobrežia do Livorna.

Milánsky dóm na námestí Piazza del Duomo. (Zdroj: timeout.com)
RÝCHLY PRESUN LIETADLOM NA SICÍLIU, SARDÍNIU ALEBO DO KALÁBRIE

Ísť na dovolenku k moru letecky je dnes už bežnou raritou. Na Sicíliu či Sardíniu sa v súčasnosti pohodlne dostanete priamou leteckou nízkonákladovou linkou spoločnosti Ryanair. Čo sa týka Kalábrie, máte na výber cestu autom alebo letecky do Ríma, Neapolu a Catanie, zvyšok pokojne prebrázdite požičaným autom.

Sicília svojou ponukou a nádhernou prírodou nadchne aj toho najnáročnejšieho dovolenkára. Prekrásne pláže, malebné scenérie a príjemné slnečné lúče vám poskytne tento najväčší taliansky ostrov, ktorý hrdo nesie pomenovanie aj Ostrov slnka. Počas leta tu prakticky vôbec neprší. A nezabudnite navštíviť mekku talianskych mafiánov – Palermo.

Piate najväčšie mesto v Taliansku – Palermo. (Zdroj: sicily.co.uk)

Sardínia, prezývaná aj Karibik Stredomoria, vďaka tyrkysovému moru, ktoré vám vyrazí dych. Na druhom najväčšom ostrove Talianska si prídu na svoje oddychujúci turisti, kde im nezameniteľný biely piesok prinesie útočisko, alebo tu uplatnenie nájdu aj dobrodruhovia, ktorí môžu zlaňovať nekonečné útesy a bralá prevísajúce priamo nad morskou hladinou. Sardínia je ideálna aj ako dovolenková mimosezónna voľba. V septembri je tu ešte veľmi príjemné počasie, vhodné aj na kúpanie, začiatkom októbra až do jeho polovice máte pokojne celú prímorskú časť len pre seba. Reálne overené.

(Zdroj: pinimg.com)

Kalábria alebo aj špička „talianskej čižmy“ je najjužnejším krajom talianskej pevniny. 90 % povrchu tvoria hory alebo pahorkatina. Pobrežie má dĺžku viac ako 800 kilometrov. Dovolenkárov potešia najmä v priemere o 15 – 20 % nižšie ceny ako v ostatných talianskych destináciách. More tu nie je len priezračné, ale skutočne čisté. Špeciálne je Kalábria vhodná pre ľudí, ktorí preferujú dovolenku mimo sezóny. Príjemné teplé počasie tu vládne od apríla až do októbra. Neodolateľnou odmenou pre každého návštevníka sú očarujúce prírodné scenérie s krásnymi vyhliadkami, ktoré všetky tieto ostrovy bezpochyby ponúkajú.

Dovidenia v Taliansku!

V ktorom talianskom meste vznikla prvá pizzeria?
Florencia
Rím
Neapol
Verona

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Na akom polostrove leží Taliansko?
Jutskom
Peloponézskom
Apeninskom
Pyrenejskom

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Akým smerom od Benátok sa vydať k letovisku Bibione?
severne
južne
východne
západne

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Ktorá rieka preteká cez Rím?
Adige
Pad
Tiber
Arno

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Hlavné mesto Sicílie?
Janov
Miláno
Palermo
Neapol

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Aký je druhý najväčší ostrov Talianska?
Ischia
Sicília
Kalábria
Sardínia

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Ktorý taliansky ostrov nesie pomenovanie Ostrov slnka?
Livorno
Korzika
Sardínia
Sicília

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

90 % povrchu Kalábrie tvorí:
piesok
stepi
hory a pahorkatina
more

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Tretí najmenší štát v Európe je:
San Francisco
San Marino
San Diego
San Souci

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

V ktorom talianskom meste sa nachádza Piazza San Marco?
Rím
Miláno
Neapol
Benátky

SPRÁVNE

NESPRÁVNE

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Čo viete o Taliansku?

Máte %%score%% odpovedí z %%total%% otázok správne.

%%description%%

%%description%%

Loading...

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
WIM HOFOVA METÓDA TI ZMENÍ ŽIVOT

WIM HOFOVA METÓDA TI ZMENÍ ŽIVOT

Ľadový medveď

Next
MORSKÝ VÁNOK JEMNE POHLADÍ VAŠE VLASY…

MORSKÝ VÁNOK JEMNE POHLADÍ VAŠE VLASY…

Príjemné letné dni môžete stráviť doma na chalupe, osviežiť sa v Liptovskej

You May Also Like