TURISTIKA NA SLOVENSKU: NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ TÝMITO MIESTAMI. AUTOM AJ PO VLASTNÝCH NOHÁCH

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť nielen svojimi historickými pamiatkami a kultúrnymi pokladmi, ale aj nádhernou prírodou. Pre tých, ktorí radi cestujú autom a zároveň túžia zažiť dobrodružstvo pri turistike, ponúka Slovensko mnoho možností. A práve o týchto možnostiach sa porozprávame v tejto časti nášho blogu.

1. TURISTIKA VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Keď hovoríme o turistike na Slovensku, nemôžeme vynechať našu najväčšiu pýchu – Vysoké Tatry. Tieto najvyššie pohorie na území Slovenska sú domovom pre niekoľko desiatok vrcholov vyšších ako 2500 metrov nad morom a sú ideálnym miestom pre milovníkov turistiky.

Najnavštevovanejším miestom vo Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso s jeho okolitými vrcholmi – Kriváň, Solisko či Rysy. Z parkoviska pri Štrbskom Plese sa dajú podnikať rôzne túry – od ľahkých pre rodiny s deťmi, cez stredne náročné až po výstupy na najvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít.

Príbeh turistu ilustruje atraktivitu tohto miesta: Kým rodina si užívala slnko pri Štrbskom Plese, on sa rozhodol zdolať vrchol Kriváňa. Po tom, čo prekonal strmé úseky chodníka a vystúpil na vrchol, bol odmenený nezabudnuteľným výhľadom na okolité hory a doliny. A práve takéto zážitky robia túry vo Vysokých Tatrách nezabudnuteľnými.

2. KEMPING PRI ORAVE

Ak si chcete užiť nielen pohorie, ale aj krásy slovenskej prírody pri vode, navštívte Oravu s jej nádhernou Oravskou priehradou. Táto oblasť je ideálnym miestom pre kemping – môžete tu stanovať priamo na brehu priehrady alebo v niektorom z okolitých kempov.

Orava ponúka mnoho možností pre turistiku – od prechádzok popri brehu priehrady cez stredne náročné túry v okolitých Malých Fatrách až po vysokohorské túry vo Veľkej Fatre či Západných Tatrách. Navyše, ak sa vám podarí získať povolenie, môžete si tu aj zarybárčiť a užiť si rybačku priamo v prírode.

Jedna rodina sa na Orave rozhodla pre kombináciu turistiky a kempingu: Po celodennej túre po Malých Fatrách si večer rozložili stany pri brehu priehrady, opekali špekáčiky a užívali si idylickú atmosféru pri západe slnka. To je pravé dobrodružstvo spojené s rodinnou pohodou!

3. ROAD TRIP PO SLOVENSKU

Slovensko je pre road trip ako stvorené – skvelý spôsob, ako spoznať krajinu je absolvovať trasu okolo jej hraníc a navštíviť tak rôzne regióny s ich jedinečnými krásami. Na svojej ceste môžete zažiť turistiku v Nízkych Tatrách – napríklad na Chopku, prejsť sa po chodníkoch v Slovenskom raji či zdolať niektorý z vrcholov vo Veľkej Fatre.

Road trip nemusí byť len o turistike – môžete si naplánovať návštevu historických miest ako Spišský hrad alebo Oravský hrad, pozrieť sa na unikátne drevené kostoly či ochutnať víno vo vinárstvach na juhu Slovenska.

Pre jednu skupinu priateľov bola cesta autom po Slovensku nezabudnuteľným zážitkom: Každý deň objavovali nové miesta, prešli náročné úseky v horách a večer si spoločne uvarili večeru na plynovom variči pri svojom aute. Takéto spoločné zážitky sú k nezaplateniu!

Slovensko je krajinou plnou príležitostí pre dobrodruhov, ktorí hľadajú spojenie cestovania autom s turistikou a kempingom. Je len na vás, či sa rozhodnete pre Vysoké Tatry, Oravu či road trip okolo hraníc. Jedno je isté – na Slovensku vás čaká mnoho zážitkov a dobrodružstiev!

Titulná fotografia: ourescapeclause.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
DRAKULOTERAPIA: CESTA K NEKONEČNEJ MLADOSTI

DRAKULOTERAPIA: CESTA K NEKONEČNEJ MLADOSTI

V dnešnej dobe sa v oblasti krásy neustále objavujú nové trendy a technológie

Next
OTVORTE DVERE K ÚSPECHU V RANDENÍ A VZŤAHOCH: PRITIAHNITE LÁSKU DO VÁŠHO ŽIVOTA

OTVORTE DVERE K ÚSPECHU V RANDENÍ A VZŤAHOCH: PRITIAHNITE LÁSKU DO VÁŠHO ŽIVOTA

Vzťahy sú základom každého ľudského života

You May Also Like