AKO DOSIAHNUŤ TO, ČO SKUTOČNE CHCEŠ?

Dupať nohami a hádzať sa o zem je prežitok. Život je vlastne hra, v ktorej záleží len na tebe, či budeš víťaznú trofej zvierať vo svojich rukách práve ty. Inšpiruj sa!

Taktiež ti už párkrát napadlo, ako je možné, že niektorí ľudia si tak spokojne plávajú životom? Skvelé výsledky v práci či škole, pohodoví priatelia, množstvo voľnosti, jednoducho všetko, čo chcú, zatiaľ čo ostatní za nimi len sťažka krívajú ako Quasimodo. Nie je to len obyčajné šťastie alebo náhoda, títo „závodníci“ si to skrátka vedia zariadiť. Majú už trochu jasno, ako to vo svete chodí a tiež: nasledujú svoj vlastný „nepísaný poriadok“ – v živote, v akejkoľvek situácii –, aby vďaka nemu dosiahli svoje. Nehovorím o žiadnych intrigách, je to omnoho jednoduchšie. Namiesto toho, aby sa sťažovali, že nemajú peniaze, všelijako sa vyhovárali na nespravodlivosť sveta, radšej s tým niečo urobia. Staň sa tiež takou osobou a uvidíš, ako šikovne a s radosťou dosiahneš všetko, čo budeš chcieť. Musíš len poznať ten tajný recept. Tu je návod, ako začať ešte dnes!

UVEDOM SI, ČO CHCEŠ

Znie to jednoducho, ale nie je to všetko. Vieš, že sa chceš dostať trebárs do basketbalového tímu, mať v indexe vysadené rozkvitnuté políčka Áčok a beznádejne sa zamilovať. Lenže (možno prekvapivá) pravda je, že toto všetko nemá vôbec nič spoločné so športom, školou alebo láskou. Čo v skutočnosti chceš, sú pocity, ktoré ti to prináša. Dojem najtalentovanejšieho basketbalistu na svete, keď dáš kôš. Vedomie oslnivej inteligencie, keď si prezeráš svoje výstavný výpis známok alebo pocit najpríťažlivejšej osobnosti, keď ťa vysnívaný muž pozve na rande… To je ono! Nikdy sa prehnane neupínaj na konkrétne maličkosti, pretože raz tréningy skončia alebo celá nešťastná zistíš, že muž, na ktorého si brúsiš francúzskou manikúrou ozdobené nechty, má inú, skončíš potom s frustráciou vo vrecku – nedosiahol/la si svoj cieľ. Avšak ak sa budeš viac sústrediť na svoje vytúžené pocity, nájdeš plno iných ciest, ako na ne. Nesplnil sa ti jeden sen? Skoč na ďalší. Opýtaj sa: Čo chcem? Ako dosiahnem to, aby som sa cítil/a dobre? Tu je odpoveď…

VYMYSLI, AKO TO ZARIADIŤ

Na začiatok možno budeš potrebovať menšiu podporu, ale niekto sa vždy nájde. Chce to len nájsť tú správnu osobu, ktorá ťa k tvojmu cieľu nakopne. Niekedy ti môže pomôcť dobrý priateľ – možno viac priebojný, ktorý ťa inšpiruje vlastnou cestou alebo unikátnymi nápadmi. Aj keď si nie si v určitých veciach úplne istý alebo si skôr plachá osoba, môžeš sa motivovať inde, ale je vždycky lepšie nakoniec sa rozhodnúť podľa seba. Neplytvaj časom k presviedčaniu niekoho, kto ti nemôže dať to, čo chceš. Šetri si energiu a namiesto toho hľadaj vlastné chodníčky. Jednoduchý príklad: Musíš neodkladne zhodiť tých 2,25 kg, ktoré ťa dňom i nocou neskutočne štvú? Nikto iný nezatočí s tvojimi „tajnými“ žracími orgiami a bruškom bohato napchatým obsahom tvojej chladničky než ty. A keď získaš pevnú vôľu vo fitku, preniesť si ju do práce či školy je potom malina.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
INŠPIRUJ SA JOYCE NEWMAN A PREBUĎ SVOJE CHARIZMATICKÉ JA

INŠPIRUJ SA JOYCE NEWMAN A PREBUĎ SVOJE CHARIZMATICKÉ JA

Každý môže byť charizmatický

Next
NAJKRAJŠIE FILMOVÉ ŠTÚDIÁ NA SVETE: WARNER BROS.

NAJKRAJŠIE FILMOVÉ ŠTÚDIÁ NA SVETE: WARNER BROS.

VŠETKO DOBRÉ ZAČALO OD PIKY Rodina židovského obuvníka Benjamina Wonsala

You May Also Like