VYTÚŽENÝ THIGH GAP: MÝTUS ALEBO REALITA? ČO ZA TÝMTO TRENDOM SKUTOČNE STOJÍ A AKO HO MÔŽETE BEZPEČNE DOSIAHNUŤ

„Thigh gap“, alebo ako by sme to mohli preložiť, medzera medzi stehnami, sa v posledných rokoch stala významným trendom medzi ženami. Táto estetická vlastnosť, ktorá je viditeľná, keď stojíte so stehnami dotýkajúcimi sa a medzi nimi je priestor, sa stala symbolom krásy a ideálnej postavy pre mnohé ženy. No čo to v skutočnosti znamená a ako ju môžeme dosiahnuť?

Predtým než sa pustíme do toho, ako dosiahnuť túto vytúženú medzeru medzi stehnami, je dôležité si uvedomiť, že hodnota ženy nie je meraná podľa veľkosti jej stehien alebo existencie “thigh gap”. Každá žena je jedinečná a krásna vlastným spôsobom a nie každá postava je prirodzene navrhnutá tak, aby mala túto medzeru.

Je dôležité zdôrazniť, že medzera medzi stehnami nie je indikátorom zdravia alebo fyzickej kondície. Je to skôr výsledok kombinácie genetiky, tvaru panvy a šírky bokov. Niektoré ženy sú geneticky predisponované mať medzeru medzi stehnami, kým iné ju nikdy prirodzene nebudú mať bez ohľadu na to, koľko cvičia alebo koľko vážia.

Môžete byť mladá, zdravá žena, ktorá pravidelne cvičí a má vyváženú stravu. Napriek štíhlej stavbe tela a dobrej fyzickej kondícii, nemusíte mať thigh gap a možno sa vám ho nepodarí docieliť ani cvičením. A to pre jednoduchý dôvod – genetická predispozícia a tvar panvy vám to jednoducho nedovoľujú.

Ak sa rozhodnete, že chcete pracovať na dosiahnutí medzery medzi stehnami, je dôležité to robiť zdravým a bezpečným spôsobom. Ak sa budete snažiť dosiahnuť túto vlastnosť zdravotne škodlivými spôsobmi, ako sú nezdravé diéty alebo nadmerné cvičenie, môže to viesť k vážnym zdravotným problémom.

Zdravý spôsob, ako môžete pracovať na dosiahnutí medzery medzi stehnami, zahŕňa zdravú stravu a cvičenie zamerané na posilnenie svalov stehien. Kardiovaskulárne cvičenia ako beh, jazda na bicykli alebo skákacie švihadlo môžu pomôcť zredukovať celkový telesný tuk, zatiaľ čo posilňovacie cvičenia ako drepovanie alebo cviky s vlastnou váhou môžu pomôcť posilniť a tvarovať svaly stehien.

Všetci máme inú stavbu tela a každé telo je svojim spôsobom nádherné. No ak ste sa odhodlali dosiahnuť ženami vysnívanú medzeru medzi stehnami, teda takzvaný ‘thigh gap’, mám pre vás zopár cvikov, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Pripomeňme si však, že tieto cviky by mali byť vykonávané v rámci vášho tréningového plánu, ktorý by mal byť vyvážený a zahŕňať rôznorodé cvičenia.

1. VÝPADY: Na úvod je tu klasický cvik, ktorý je ideálny na posilnenie stehien. Začnite so stojacou pozíciou, potom urobte krok vpred jednou nohou a ohnite obe kolená, až kým vaše predné koleno nebude v uhle 90 stupňov. Po krátkej pauze sa vráťte do pôvodnej polohy a zopakujte cvik na druhej nohe. Skúste urobiť tri série po 15 opakovaní.

2. SUMO DREPY: Ak vás klasické drepy toľko nelákajú, skúste túto variáciu. Rozkročte sa, nohy sú v širšom postavení než ramená a sú orientované von. V tomto postavení sa pokúste ísť do drepu, pričom sa snažte, aby boli vaše stehná paralelné so zemou. Po krátkej pauze sa vráťte do pôvodnej polohy. Skúste urobiť tri série po 10 opakovaniach.

3. ZDVÍHANIE VONKAJŠÍCH STEHIEN: Tento cvik sa zameriava na zlepšenie tónu svalov na vonkajšej strane stehien. Ležte na boku, oprite sa o lakeť, dolná noha je ohnutá v kolene pre stabilitu. Hornú nohu zdvihnite čo najvyššie a potom ju pomaly vráťte späť. Opakujte toto 15 krát a potom zmeňte stranu. Skúste urobiť tri série na každej strane.

4. ZDVÍHANIE VNÚTORNÝCH STEHIEN: Podobne ako predchádzajúci cvik, tento sa zameriava na svaly vnútornej strany stehien. Ležte na boku s hornou nohou preloženou cez dolnú, ktorá je priamka. Zdvihnite dolnú nohu čo najviac a potom ju pomaly vráťte dole. Opakujte toto 15 krát a potom prepnite stranu. Skúste urobiť tri série na každej strane.

Tieto cviky vám môžu pomôcť dosiahnuť váš cieľ, no pamätajte, že dôležitá je aj správna strava a dostatočné množstvo pohybu. A majte na pamäti, že každé telo je iné a každé je krásne tým svojim jedinečným spôsobom.

V neposlednom rade je potrebné dodať, že kľúčom je sebaláska a prijatie vlastného tela takého, aké je. Je dôležité si uvedomiť, že trend thigh gap je len jedným z mnohých krásnych ideálov, ktoré sa v spoločnosti objavujú a miznú. Najdôležitejšie je milovať svoje telo také, aké je, a starať sa oň zdravým a udržateľným spôsobom.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
FERMENTOVANÉ POTRAVINY: PRASTARÁ METÓDA V MODERNOM ŠATE

FERMENTOVANÉ POTRAVINY: PRASTARÁ METÓDA V MODERNOM ŠATE

Fermentácia potravín sa v poslednej dobe dostáva do popredia aj vďaka rastúcemu

Next
CHRUMKAVÉ DOMÁCE CHIPSY: VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ PRE ICH DOKONALÚ PRÍPRAVU

CHRUMKAVÉ DOMÁCE CHIPSY: VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ PRE ICH DOKONALÚ PRÍPRAVU

Chipsy

You May Also Like