PREHĽAD SÚČASNEJ ČESKEJ FOTOGRAFIE: KTORÍ FOTOGRAFI SÚ NA VRCHOLE A AKÉ TÉMY ICH ZAUJÍMAJÚ?

Súčasná česká fotografická scéna je plná talentovaných umelcov, ktorí svojimi dielami odrážajú rôznorodé témy a štýly. V tomto prehľade sa pozrieme na niektorých z nich a zistíme, čo ich inšpiruje a aké témy ich zaujímajú.

1. JOSEF KOUDELKA

Jedným z najvýznamnejších českých fotografov súčasnosti je nepochybne Josef Koudelka. Narodil sa v roku 1938 a svoju kariéru začal ako letecký inžinier. Fotografovanie ho však vábilo už od mladosti a postupom času sa mu podarilo preraziť aj na medzinárodnej úrovni. Jeho snímky sú známe svojou silnou emocionálnou nábojnosťou, ktorá dokáže diváka vtiahnuť do deja. Koudelka sa zameriava predovšetkým na dokumentárnu fotografiu, pričom jeho najznámejšie dielo – “Invaze 68” – zachytáva dramatické udalosti počas okupácie Československa sovietskymi vojskami.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

2. TEREZA Z DAVLE

Tereza z Davle je súčasná česká fotografka, ktorá sa venuje predovšetkým portrétnym snímkom a aktu. Jej diela sú plné života, vášne a emócií. Tereza dokáže svojimi fotkami zachytiť osobnosť modeliek a vytvoriť jedinečnú atmosféru. Okrem toho sa venuje aj dokumentárnej fotografii, pričom jej snímky z ciest po celom svete svedčia o jej citlivom prístupe k ľuďom a ich kultúre.

Zdroj: art.ceskatelevize.cz

3. JAN POHRIBNÝ

Jan Pohribný je ďalší z talentovaných českých fotografov, ktorý sa preslávil svojimi abstraktnými a konceptuálnymi dielami. Jeho snímky sú plné symbolov a metafor, ktoré nás nútia zamyslieť sa nad podstatou vecí a našim vnímaním sveta. Pohribný sa nebojí experimentovať s rôznymi technikami a materiálmi, čo dodáva jeho dielam nezameniteľný charakter.

Zdroj: fotoaparat.cz

4. MARKÉTA LUSKAČOVÁ

Markéta Luskačová je známa svojimi sociálnymi dokumentmi, ktoré zachytávajú život ľudí na okraji spoločnosti. Jej fotografie sú plné empatie a porozumenia, čo nám umožňuje nahliadnuť do životov tých, ktorí sú často prehliadaní. Luskačová sa zameriava na fotografovanie tém, ako sú napríklad deti z detských domovov, starší ľudia alebo Rómovia.

Zdroj: asociacefotografu.com

5. LUKÁŠ DVOŘÁK

Lukáš je fotograf, ktorý sa venuje predovšetkým ženským aktom. Jeho diela sú plné jemnosti a citlivosti, pričom dokáže zachytiť jedinečnú atmosféru a emócie svojich modeliek. Lukáš dlhodobo fotografuje na digitálny stredoformát, čo dodáva jeho fotografiám nezameniteľný charakter a hĺbku. Nebojí sa experimentovať s rôznymi technikami a štýlmi.

Zdroj: uk.lumas.com

Súčasná česká fotografická scéna je plná talentovaných umelcov, ktorí svojimi dielami odrážajú rôznorodé témy a štýly. Ich diela sú inšpiratívne a dokazujú, že česká fotografická scéna má veľa čo ponúknuť nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej úrovni.

Titulná fotografia: sothebys.com (Josef Koudelka “USA New York City Metropolitan”)

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
OVLÁDNITE UMENIE ZÁKAZNÍCKEJ PODPORY: ZMEŇTE NESPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV NA VERNÝCH

OVLÁDNITE UMENIE ZÁKAZNÍCKEJ PODPORY: ZMEŇTE NESPOKOJNÝCH ZÁKAZNÍKOV NA VERNÝCH

V dnešnej konkurenčnej obchodnej sfére je poskytovanie vynikajúcej zákazníckej

Next
KLIMATICKÁ EXPEDÍCIA ExxonMobilu: DÔLEŽITÁ HISTORICKÁ MISIA NIE LEN PRE ENVIROMENTÁLNYCH AKTIVISTOV

KLIMATICKÁ EXPEDÍCIA ExxonMobilu: DÔLEŽITÁ HISTORICKÁ MISIA NIE LEN PRE ENVIROMENTÁLNYCH AKTIVISTOV

Antarktické pobrežie, chlad, voda pokrytá ľadovými kryhami, mráz prechádzajúci

You May Also Like