OCHRANA, NA KTORÚ STE MOŽNO ZABUDLI: AKO BEZPEČNE PRAKTIZOVAŤ ORÁLNY SEX S DÁMOM

Ako spoločnosť sme si čoraz viac vedomí dôležitosti sexuálnej ochrany a prevencie sexuálne prenosných chorôb (STD). Bežné formy ochrany, ako sú mužské a ženské kondómy, sú nám všetkým dobre známe. Namiesto toho sa v tomto článku zameriame na menej známu, ale rovnako dôležitú formu sexuálnej ochrany – dám, čiže kondóm na orálny sex na ženskú vagínu. Pri orálnom sexe často zabúdame na potrebu ochrany, čo môže viesť k nepredvídateľným situáciám. Nezabúdajte, že sexuálne prenosné choroby môžu byť prenášané aj touto cestou.

Dám je tenký kúsok latexu, ktorý sa používa na pokrytie vonkajších častí vagíny a konečníka počas orálneho sexu. Môže byť vyrobený z latexu alebo z polyuretánu pre ľudí, ktorí sú alergickí na latex. Môže mať rôzne príchute pre zvýšenie potešenia počas orálneho sexu.

Použitie dámu je jednoduché. Pred začiatkom orálneho styku sa rozloží a potom sa položí na vagínu alebo konečník. Dám by mal pokrývať celý priestor, ktorý je v kontakte s ústami, aby sa zabezpečila maximálna ochrana. Po skončení orálneho styku by sa mal dám zlikvidovať a nikdy sa nesmie použiť znova.

Dám poskytuje ochranu pred STD (Sexually Transmissible Diseases), ktoré sa môžu prenášať orálnym sexom, ako je herpes, syfilis, genitálny herpes, a ľudský papilomavírus (HPV), ktorý môže spôsobiť rakovinu krčka maternice. Používanie dámu môže tiež znížiť riziko prenosu HIV.

Aj keď sa dám nepoužíva tak často ako bežné kondómy, je dôležitou súčasťou sexuálnej ochrany, najmä pre tých, ktorí sa s obľubou venujú orálnemu sexu. Je to jednoduchý, cenovo dostupný a efektívny spôsob, ako sa chrániť pred STD a zároveň si užívať sexuálne potešenie.

Mnoho ľudí môže považovať používanie dámu za nepohodlné alebo zbytočné, ale rovnako ako pri používaní kondómu, je dôležité si uvedomiť, že ochrana pred STD by nemala byť nikdy kompromisovaná pre potešenie. Ak sa používa správne a konzistentne, dám môže byť efektívnou ochranou, ktorá zároveň umožňuje obom partnerom užívať si orálny sex s minimálnym rizikom.

AKO SI VYROBIŤ OCHRANU NA ORÁLNY SEX Z OBYČAJNÉHO KONDÓMU?

Predstavte si situáciu, keď ste odhodlaní mať bezpečný orálny sex, ale nemáte k dispozícii špeciálnu ochranu, známu ako dám. Je dobré vedieť, že ak máte k dispozícii kondóm, máte v podstate to čo potrebujete:

1. Uistite sa, že je kondóm čistý a bez poškodenia – kondóm rozrolujte.
2. Odstrihnite špičku kondómu – rezervoár, rovnako zastrihnite aj opačnú stranu, zastrihnite kondóm naprieč celej jeho dĺžky.
3. Vznikne vám obdĺžnikový tvar – ochranu máte pripravenú, stačí ju umiestniť na vagínu pred orálnym sexom.
4. Ochranu nikdy nepoužívajte opakovane.

Zdroj: lovemattersafrica.com

Tento návod je ideálny pre náhle situácie, keď nemáte k dispozícii špeciálnu ochranu pre orálny sex. Avšak, ak je to možné, odporúčame vždy používať určené produkty pre daný typ sexuálnej aktivity. Tieto sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu možnú ochranu a komfort.

Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Bez ohľadu na to, akú metódu ochrany si vyberiete, dôležité je vždy o nej informovať svojho partnera. Komunikácia je kľúčom k zdravému a šťastnému sexuálnemu životu. Nikdy nie je hanbou pýtať sa na to, čo vám nie je jasné.

Pripomeňme si, že sexuálna ochrana je zodpovednosťou oboch partnerov a žiadna forma sexu by nemala byť vykonávaná bez adekvátnej ochrany. Bezpečný sex je najlepší sex.

Poznali ste dám a využívate ochranu pri orálnom sexe? Napíšte nám do komentára.

Titulná fotografia: britishcondoms.uk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
ZÁHADA OBRÁTENÝCH GOMBÍKOV NA KOŠELIACH: PREČO JE PRAVÁ STRANA PRE MUŽOV, ĽAVÁ PRE ŽENY?

ZÁHADA OBRÁTENÝCH GOMBÍKOV NA KOŠELIACH: PREČO JE PRAVÁ STRANA PRE MUŽOV, ĽAVÁ PRE ŽENY?

Či už si to uvedomujeme alebo nie, naše každodenné životy sú plné malých

Next
TISÍCROČNÁ GENETICKÁ ČISTOKRVNOSŤ A UNIKÁTNY ŠTVORTAKTNÝ KLUS! AJ TAKTO MÔŽEME DEFINOVAŤ ISLANDSKÉ KONE

TISÍCROČNÁ GENETICKÁ ČISTOKRVNOSŤ A UNIKÁTNY ŠTVORTAKTNÝ KLUS! AJ TAKTO MÔŽEME DEFINOVAŤ ISLANDSKÉ KONE

Synonymum vytrvalosti, sily a genetickej čistokrvnosti

You May Also Like