CESTUJTE AKO PROFESIONÁL S NÍZKYM ROZPOČTOM: ZÍSKAJTE TIPY, KTORÉ VÁM UMOŽNIA VIDIEŤ SVET ZA ZLOMOK CENY!

Viete, čo je lepšie ako cestovať svetom? Cestovať svetom s nízkym rozpočtom! Áno, správne ste počuli. Je to ako jesť pizzu bez kalórií alebo mať nekonečnú zásobu čokolády bez toho, aby ste pribrali. Ako sa to dá? Poďme sa pozrieť na tipy, triky a rady, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze a užiť si tú najlepšiu dovolenku svojho života.

1. ZABUDNITE NA LUXUSNÉ HOTELY A OBJAVTE KRÁSU HOSTELOV A COUCHSURFINGU

Prvým veľkým krokom k úspore peňazí na cestách je zmena vášho ubytovania. Luxusné hotely sú síce pekné, ale aj veľmi nákladné. Namiesto toho vyskúšajte hostely alebo Couchsurfing. Hostely ponúkajú lacné ubytovanie, spoločenské prostredie a často aj bezplatné raňajky. Couchsurfing je ešte lacnejší – zadarmo! Stačí si vytvoriť profil na webovej stránke Couchsurfing.com a môžete začať hľadať miestnych ľudí, ktorí vám ponúknu ubytovanie na svojej pohovke alebo voľnej izbe. Ako bonus získate možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru.

2. NAUČTE SA VARIŤ A STAŇTE SA MAJSTROM PIKNIKOV

Jedlo je dôležitou súčasťou každej dovolenky, ale reštaurácie môžu byť drahé. Preto sa naučte variť jednoduché a lacné jedlá, ktoré si môžete pripraviť aj na cestách. Nakupujte v miestnych obchodoch alebo na trhoch a užite si piknik v parku alebo na pláži. Okrem toho, že ušetríte peniaze, budete mať aj nezabudnuteľné zážitky.

3. CHOĎTE PEŠO ALEBO POUŽÍVAJTE VEREJNÚ DOPRAVU

Taxíky a Uber sú síce pohodlné, ale aj drahé. Namiesto nich choďte radšej pešo alebo využívajte verejnú dopravu. Pešia prechádzka vám umožní lepšie spoznať miesto a objaviť skryté poklady, ktoré by ste inak s najväčšou pravdepodobnosťou prehliadli. Verejná doprava je zase lacná a ekologická alternatíva.

4. PLÁNUJTE VOPRED A VYUŽÍVAJTE ZĽAVY

Ak chcete ušetriť peniaze, je dôležité plánovať svoju cestu vopred. Vyhľadávajte zľavy na letenky, ubytovanie a vstupné do atrakcií. Mnohé miesta ponúkajú špeciálne zľavy pre študentov, dôchodcov alebo skupiny. Nezabudnite si tiež overiť, či nie sú niektoré atrakcie zadarmo alebo za symbolický poplatok.

5. BUĎTE FLEXIBILNÍ A PRIPRAVENÍ NA DOBRODRUŽSTVO

Niekedy môže byť ťažké nájsť lacnú letenku alebo ubytovanie presne v čase a mieste, ktoré ste si naplánovali. Preto buďte flexibilní a pripravení na zmenu plánov. Možno objavíte úplne nové miesto, o ktorom ste predtým ani nevedeli alebo sa ocitnete v situácii, ktorá sa zmení na nezabudnuteľný príbeh.

Ako vidíte, cestovať svetom s nízkym rozpočtom je úplne možné a dokonca aj zábavné. Stačí trochu kreativity, odhodlania a humoru. Takže sa nebojte vziať svoj batoh, nízky rozpočet a smiech a vyraziť na dobrodružstvo svojho života. A keď sa vrátite, nezabudnite sa podeliť o svoje zážitky, tipy a triky s ostatnými cestovateľmi, ktorí tiež snívajú o tom, ako precestovať svet bez toho, aby museli vyhrať v lotérii.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
AKO ZÍSKAŤ VIAC NÁVŠTEVNÍKOV NA VAŠEJ WEBOVEJ STRÁNKE? OVLÁDNITE SEO S TÝMITO OSVEDČENÝMI TIPMI PRE RAST ONLINE BIZNISU

AKO ZÍSKAŤ VIAC NÁVŠTEVNÍKOV NA VAŠEJ WEBOVEJ STRÁNKE? OVLÁDNITE SEO S TÝMITO OSVEDČENÝMI TIPMI PRE RAST ONLINE BIZNISU

V dnešnej dobe digitálnej éry sa stále viac podnikateľov a firiem snaží presadiť

Next
PREČO SÚ NIEKTORÉ MIESTA TAK NEBEZPEČNÉ? AKO ROZPOZNAŤ “NO GO” ZÓNU A AKO SA PRED ŇOU CHRÁNIŤ

PREČO SÚ NIEKTORÉ MIESTA TAK NEBEZPEČNÉ? AKO ROZPOZNAŤ “NO GO” ZÓNU A AKO SA PRED ŇOU CHRÁNIŤ

Predstavte si, že ste na dovolenke v cudzej krajine, prechádzate sa po uliciach,

You May Also Like