WIM HOFOVA METÓDA TI ZMENÍ ŽIVOT

Ľadový medveď. Guru otužilcov. Železný muž. Mimozemský unikát. Holanďan Wim Hof si vďaka svojmu skoro nesmrteľnému fyzickému telu vyslúžil už množstvo prívlastkov. Čo revolučné však prináša do sveta ovládania svojho vlastného tela? A ako sa zmení tvoje nazeranie na ľudské telo, keď vyskúšaš Wim Hofovu metódu? Skús si to teraz predstaviť.

Vďaka extrémistickým prejavom tohto nezvyčajného dobrodruha sa potvrdila pravda odveká, že ľudské telo toho zvládne a dokáže skutočne veľa, ak ho má človek pod kontrolou. Wim Hofovo telo sa možno nachádza na hranici medzi nebom a zemou, ale vedecky preukázané štúdie dokazujú, že to nie je žiadny blázon, ale skutočný človek, ktorý vládne svojmu telu, a to mu do života prináša obrovské výhody.

BUĎ JEDINEČNÝ AKO WIM HOF

Wim Hof už ako malý chlapec behával bosý po holandských zamrznutých kalužiach a polonahý sa promenádoval počas tuhej zimy vonku. Chlad začal považovať za svoju životnú výzvu a skúšal vlastné limity, ktoré s obrovským nasadením podporeným neveriacimi pohľadmi ľudí rád preskakoval. V súčasnosti chlapík už na prahu 60-tky je stále v neuveriteľnej forme so žiarivou a energickou aurou, ktorú mu závidia aj dvadsiatnici. Nepoznal žiadnych učiteľov, všetko vyskúšal na sebe sám a jediným zdrojom poznania mu bola príroda a jeho vlastné telo.

Wim Hof slobodne inšpiruje tisícky ľudí na celom svete, pretože je presvedčený o tom, že čo zvládne on, to dokážeš aj ty.

VŠETKO JE V HLAVE

Určite pre teba nebude prekvapením informácia, že všetky výkony, nielen tie Wim Hofove, začínajú v hlave. Postupnosť je nasledovná:

  • Na začiatku svojej cesty sa v prvom rade musíš vedieť skoncentrovať a dostať do určitej rovnováhy svoju myseľ.
  • Po dosiahnutí rovnováhy nastáva prepojenie tvojej mysle s telom a vtedy prichádza na rad plodná spolupráca, kedy sa tvoja myseľ zosúladí s telom. Prepojenie mysle a tela ti dáva netušené možnosti, ako ho začať ovládať.
  • Wim má takto pod kontrolou tvorbu tepla vo svojom tele, ktoré si dokáže konštantne udržiavať aj v extrémnych podmienkach, kedy bežne dochádza k podchladeniu.
  • Vedome dokáže ovplyvňovať rozširovanie a zužovanie vlastných ciev a pohrá sa aj s tvorbou hormónov. Napríklad v jednej nemocnici mu raz v absolútnom pokoji namerali vyššiu hladinu adrenalínu v krvi ako človeku, ktorý si šiel prvýkrát skočiť bungee jumping.
ĽADOVÝ MUŽ ŤA RÁD PRIVÍTA VO SVOJEJ SVORKE

O neprekonateľné výsledky na poli práce s vlastným telom a reguláciou tepla sa začala zaujímať aj moderná medicína a Wim sa podrobil testovaniu na molekulárnej úrovni, ktoré potvrdilo reálnosť schopností, ktorými sa prezentuje. Wim Hofova metóda nie je nedosiahnuteľnou métou a nemusíš kvôli nej cestovať vysoko do hôr a prežiť tam v celibáte zvyšok svojho života. Formu, ktorú si Wim Hof pestoval celý život, spracoval do úrovne, ktorú tréningom dokáže dosiahnuť v priebehu niekoľkých týždňov aj bežný človek. Naučíš sa ovládať svoje telo na dostatočne vysokej úrovni, podloženej vedeckými faktmi.

TRI MAGICKÉ KĽÚČE WIM HOFOVEJ METÓDY:
  1. Základom všetkého sú dychové cvičenia. Tie tvoria stavebný pilier všetkých fyzických aktivít, pretože dodávajú telu kyslík, a tým sa v ňom produkuje viac energie. Správnym dýchaním vždy dosiahneš viac.
  2. Druhou nemenej dôležitou zručnosťou je ovládanie mysle. Tréningom svojich myšlienok dostávaš pod kontrolu vlastný nervový systém, ktorý je prepojený s telom. Ovládaním mysle, ovládaš vlastné telo.
  3. Treťou zložkou je postupné vystavovanie tela chladu. V tomto bode potrebuješ nakopnúť svoju imunitu a prepojiť všetky tri zložky do jedného celku. Začni otužovaním napríklad v studenej sprche alebo jazere.

Každé jedno cvičenie je samo osebe veľmi silnou transformáciou a keď dôjde k prepojeniu všetkých troch bodov, nastáva zlom vo vnímaní a ovládaní vlastného tela, čím sa celkovo zlepšuje životná úroveň človeka nielen na fyzickej, ale aj psychickej úrovni.

Wim Hofova metóda určite stojí za pozornosť, ostatne za ňu hovoria výsledky samotných absolventov aj profesionálnych športovcov, ktorým pozdvihla výkonnostnú úroveň. Prostredníctvom ovládania svojej mysle, dostávaš pod kontrolu vlastné telo, a tým môžeš dosiahnuť oveľa lepšie výsledky pri svojich tréningoch, ale aj v samotnom živote.

Ak sme Ťa správne navnadili, na druhej stránke článku sa dozvieš presné fázy tréningu.
Hor sa do toho!

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
TERAPIA ČERVENÝM SVETLOM

TERAPIA ČERVENÝM SVETLOM

„Všetko so všetkým súvisí a je dokonalo prepojené,“ povedal raz jeden mudrc,

Next
JEDZ, MODLI SA A MILUJ V TALIANSKU

JEDZ, MODLI SA A MILUJ V TALIANSKU

„Ciao, bella,“ ozýva sa z kaviarničky v historicky zašitej uličke a vy miernym

You May Also Like