JIMMY CHOO: NÁVRHÁR, KTORÉHO LODIČKY MILOVALA AJ PRINCEZNÁ DIANA

Aspoň jedny túži mať vo svojom šatníku každá žena. A niet sa čomu čudovať. Ikonická obuv tohto návrhára je známa svojou luxusnou a elegantnou povahou. Nielen jeho obuv, ale aj doplnky sú považované za špičku módy a popularite sa tešia po celom svete.

ÚSPECH, KTORÝ SA DAL PREDPOKLADAŤ

Jimmy Choo sa narodil 15. novembra 1948 v Penangu v Malajzii, ako tretie dieťa z osemnástich. Celosvetový úspech, ktorý dosiahol v oblasti, ktorá mu imponovala zdá sa nie je úplnou náhodou. Svoju obuvnícku kariéru začal už v mladom veku a azda aj preto, že jeho otec bol majstrom obuvi a tak mal Jimmyho kto remeslo naučiť. Svoje úplne prvé topánky vyrobil keď mal 11 rokov. Po absolvovaní školy sa Choo presťahoval do Veľkej Británie, kde získal diplom v obore obuvníctva na Cordwainers Technical College v Londýne. A čuduj sa svete, stal sa jedným z najznámejších študentov.

HVIEZDA PRESTÍŽNYCH MAGAZÍNOV

Kariéra Jimmyho Choo odštartovala raketovou rýchlosťou. V roku 1986, tri roky po škole si talentovaný návrhár otvoril v starej nemocničnej budove vo východnej časti Londýna svoju vlastnú dielňu. O ďalšie dva roky sú jeho módne kreácie uverejnené na titulných stranách prestížnych magazínov. Jeho meno nabralo na sile a popularita vzrástla aj vďaka množstvu celebrít či prominentných osobností, ktoré s nadšením jeho tvorbu nosili. A hoci išlo o skutočne zvučné mená, jedno z ich rezonuje v spoločnosti a spája sa s návrhárom až do dnes. Princezná Diana! Ikona medzi ikonami, ktorú miloval celý svet sa stala nielen jeho vernou zákazníčkou, ale tiež blízkou priateľkou a patrónkou.

OSUDOVÉ SPOJENIE?

Kto by s uznávaným módnym návrhárom nechcel spolupracovať? Zdá sa ale, že Jimmy Choo na správnu príležitosť vyčkával. Zmenu a nový závan priniesol až rok 1996, kedy Choo založil s módnou redaktorkou Tamarou Mellon značku Jimmy Choo Ltd. V roku 1998 otvára prvý butik v New Yorku a rok neskôr aj v Los Angeles. Luxusné kúsky sa dostávajú ešte bližšie k celebritám s vycibreným vkusom, priamo až na „červený koberec“. V roku 2001 predal Jimmy Choo 50% podielu vo svojej firme a odvtedy sa sústreďuje na výrobu exkluzívnych modelov topánok pod značkou Jimmy Choo Couture a doplnkov.

Zdroj: dallas.culturemap.com

POHODLNOSŤ A OSOBNÝ ŠTÝL

Presne to je to, na čo dáva dôraz pri tvorbe kreatívny a inovatívny dizajnér. Silný zmysel pre detail, elegancia a luxus sa snúbia s kvalitnými materiálmi a sofistikovaným prístupom k ženskej obuvi. Jeho diela často zahŕňajú vysoké podpätky, jemné a elegantné línie a precízne remeselné detaily. Mnohé modely sú navrhnuté tak, aby zdôrazňovali krásu ženských nôh. Medzi obľúbené materiály Jimmyho tvorby patrí prírodná koža, satén, ale aj hodváb a ľahké látky. Samozrejmosťou sú ručne vyšívané detaily, perly či kamene. Módny návrhár je známy tiež schopnosťou inšpirovať sa pri tvorbe rôznymi kultúrami, ale aj cestovateľskými skúsenosťami, tradičným remeslom. Pod jeho rukami vzniklo množstvo špeciálnych kolekcií s rôznymi módnymi domami a dizajnérmi. A práve tieto vzhľady robia z jeho kúskov často „umelecké diela“, ktorým ženy jednoducho nevedia odolať.

Titulná fotografia: koniukhchaslau.com

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prev
HĽUZOVKA: PRESLÁVENÁ DELIKATESA S AFRODIZIAKÁLNYM ÚČINKOM

HĽUZOVKA: PRESLÁVENÁ DELIKATESA S AFRODIZIAKÁLNYM ÚČINKOM

Výrazná aróma a nenapodobiteľná prenikavá chuť

Next
NÁSTRAHA MENOM BIELY CUKOR: EXISTUJÚ JEHO ZDRAVŠIE ALTERNATÍVY?

NÁSTRAHA MENOM BIELY CUKOR: EXISTUJÚ JEHO ZDRAVŠIE ALTERNATÍVY?

Neviete mu odolať?

You May Also Like